Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
29/4/2024

Νοσηλευτές / Νοσηλεύτριες

Υγεία

Πόλη ΚΑΛΛΙΘΕΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Οι Πρότυπες Μονάδες Φροντίδας Ηλικιωμένων ΛΕΩΝΙΑ στον νομό Αττικής (Καλλιθέα) ζητούν Φροντιστές-στριες, βοηθούς Νοσηλευτές - Νοσηλεύτριες (ΙΕΚ-ΕΠΑΛ, σχολή διετούς), Νοσηλευτές-τριες (ΤΕ-ΠΕ) για πλήρης απασχόληση, 5νθήμερο, 8ωρο. Μισθός ικανοποιητικός με προοπτικές εξέλιξης.

Αρμοδιότητες:
  • Προετοιμασία ασθενών για εξετάσεις και διενέργεια καθημερνών διαγνωστικών ελέγχων(παρακολούθηση σφυγμών, πίεσης, αίματος και θερμοκρασίας, παροχή φαρμακευτικής αγωγής).
  • Καθημερινή παρακολούθηση της κατάστασης του ασθενή.
  • Τήρηση κανονισμών και προτύπων φροντίδας.
  • Συνεργασία με ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό καθώς και προϊσταμένους/ες.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί

Παροχές

  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Ικανοποιητική αμοιβή

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.