Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/3/2024

Αποθηκάριος ανταλλακτικών

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Έχεις εμπειρία στη διαχείριση αποθήκης ανταλλακτικών και αναζητάς το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ώστε να εφαρμόσεις τις γνώσεις σου και να αναπτύξεις τις δεξιότητές σου σε βιομηχανικό περιβάλλον;

Θα ήθελες να ενταχθείς στο ανθρώπινο δυναμικό ενός Ομίλου επιχειρήσεων από τους μεγαλύτερους στον κλάδο, με πολυετή παρουσία στην Ελλάδα και το Εξωτερικό;

Εάν ναι, θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σου σημείωμα!
Αρμοδιότητες
  • Παραλαβή, κατηγοριοποίηση και καταχώρηση ανταλλακτικών
  • Ποιοτικός έλεγχος ανταλλακτικών
  • Αποθήκευση και διαχείριση ανταλλακτικών και αποθεμάτων αυτών
  • Πλήρης παρακολούθηση κινήσεων ανταλλακτικών
  • Παρακολούθηση backorders (in-out)
  • Δρομολόγηση παραγγελιών ανταλλακτικών
  • Ορθή απογραφή της αποθήκης
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων ασφαλείας
  • Συχνή επικοινωνία με το λογιστήριο και το τμήμα προμηθειών
  • Τήρηση των διαδικασιών λειτουργίας της αποθήκης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΙΕΚ/ΤΕΙ με ειδικότητα Διαχείριση εφοδιαστικής αλυσίδας/Logistics ή διοίκησης επιχειρήσεων. Γνώσεις τεχνικής κατάρτισης θα θεωρηθούν επιπρόσθετο προσόν λόγω του βιομηχανικού περιβάλλοντος εργασίας.
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού MS Office, προγραμμάτων αποθήκης WMS
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Επιθυμητή άδεια βοηθού χειριστή ανυψωτικών μηχανημάτων

Δεξιότητες

  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Συνέπεια και επαγγελματισμός

Προϋπηρεσία

  • 2 έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση οργανωμένης αποθήκης ανταλλακτικών

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Πρόγραμμα ασφάλειας ζωής
  • Ευχάριστο κλίμα εργασίας
  • Συνεχή και άρτια εκπαίδευση και ενημέρωση στο αντικείμενο εργασίας αξιοποιώντας την κορυφαία τεχνογνωσία και την πολυετή εμπειρία μας
  • Συνεχή ανάπτυξη δεξιοτήτων
  • Μεταφορά προσωπικού με λεωφορείο της εταιρείας