Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/4/2024

Περιφερειακός Διευθυντής - Area Manager

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Στο πλαίσιο ανάπτυξης της εταιρείας μας, θα θέλαμε να εντάξουμε στο προσωπικό μας έναν/μία Area Manager. Αν διαθέτετε εμπειρία σε αντίστοιχη θέση, δεξιότητες στις πωλήσεις, στη διαχείριση ομάδας πωλητών, αν σας αρέσει να ηγείστε, αν η εξυπηρέτηση των πελατών είναι κάτι που σας ενθουσιάζει και αν μπορείτε να αναλάβετε την ευθύνη για την επιτυχή λειτουργία των καταστημάτων της περιοχής που θα επιβλέπετε, τότε θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε και, γιατί όχι, να γίνετε ο Area Manager που αναζητούμε.

Αρμοδιότητες
Ως Περιφερειακός Διευθυντής θα έχεις την ευθύνη των καταστημάτων που θα ανήκουν στην περιφέρειά σου και θα καθοδηγείς τους Διευθυντές που θα έχεις στην ομάδα σου. Θα έχεις την ευθύνη της σωστής λειτουργίας και της επίτευξης των στόχων των καταστημάτων εντός της περιφέρειας.

Η καθημερινότητά σου στη θέση του Περιφερειακού Διευθυντή στην Petstop θα είναι ως εξής: θα πραγματοποιείς καθημερινές επισκέψεις στα καταστήματά σου για να διασφαλίζεις ότι είμαστε έτοιμοι να προσφέρουμε μια εξαιρετική αγοραστική εμπειρία στους πελάτες μας. Μεγάλο μέρος του ρόλου σου είναι και η καθοδήγηση των καταστημάτων εξ αποστάσεως.

Εκτός από τις επισκέψεις στα καταστήματα, θα έχεις υπό την ευθύνη σου τη σωστή προβολή των προσφορών μας και τη σωστή διαχείριση των οικονομικών δεικτών, καθώς και τις εκπαιδεύσεις και την εξέλιξη των συναδέλφων. Μας αρέσει πάντα να βελτιωνόμαστε και να δημιουργούμε δυνατές ομάδες - οπότε ως Περιφερειακός Διευθυντής θα είσαι υπεύθυνος ώστε να εμπλέξεις, να παρακινήσεις και να εξελίξεις τους εργαζόμενους σε καθημερινή βάση.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Ικανότητα γρήγορης λήψης αποφάσεων σε ένα πολύ ανταγωνιστικό περιβάλλον
  • Οργανωτικές και ηγετικές ικανότητες
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες όσον αφορά τη διαχείριση των εργαζομένων αλλά και των πελατών
  • Κατανόηση των λειτουργιών ενός καταστήματος
  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στα Οικονομικά, στο Μάρκετινγκ ή σε συναφές αντικείμενο
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών και Η/Υ

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές ανάλογες προσόντων και εμπειρίας
  • Πλήρη ασφάλιση
  • Ευκαιρίες εξέλιξης