Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/5/2022

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Συντήρησης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΟΙΝΟΦΥΤΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Είστε Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ή Ηλεκτρονικός και είστε εξοικειωμένος με το περιβάλλον εργασίας μίας βιομηχανίας; Χαρακτηρίζεστε από μεθοδικότητα και ομαδικότητα και θέλετε να αποτελέσετε μέρος μίας από τις πλέον σημαντικές και συνεχώς αναπτυσσόμενες εταιρείες στον τομέα της; Αν η απάντηση είναι "ναι", τότε περιμένουμε την αίτηση σας!

Ως Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Συντήρησης, τα βασικά σας καθήκοντα θα περιλαμβάνουν:

  • Σχεδιασμός και εκτέλεση των πλάνων της ηλεκτρολογικής συντήρησης του μηχανολογικού εξοπλισμού και των εγκαταστάσεων
  • Ανάπτυξη των διαδικασιών της βιομηχανικής παραγωγής σύμφωνα με τους διεθνείς κώδικες και τα πρότυπα μηχανικής
  • Συμμετοχή στη σχεδίαση και υλοποίηση των νέων project του εργοστασίου
  • Διασφάλιση ότι οι εγκαταστάσεις και ο εξοπλισμός συμμορφώνονται με τα Πρότυπα Ασφάλειας

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου να ανταποκρίνεται το προφίλ σας στις ανάγκες της θέσης του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Συντήρησης, χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:
  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ΑΤΕΙ ή Ηλεκτρονικού
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Πρότερη εργασιακή εμπειρία σε βιομηχανικό περιβάλλον
  • Καλή γνώση των συστημάτων MS Office
  • Γνώσεις Κλασσικού Αυτοματισμού
  • Γνώση PLC Siemens S7 και Inventer Siemens σε επίπεδο αναγνώρισης βλάβης και προγραμματισμού
  • Ομαδικότητα, συνέπεια, πειθαρχία
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Μεθοδικότητα
  • Τήρηση χρονοδιαγράμματος και προθεσμιών

Παροχές

Για την θέση του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Συντήρησης η εταιρεία προσφέρει:
  • Σταθερό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Αορίστου σύμβαση εργασίας, σταθερές μηνιαίες απολαβές
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης

Αν θεωρείς ότι το προφίλ σου ταιριάζει με τη θέση του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Συντήρησης ονομάζομαι Καλαμπαλίκης Ανέστης και μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου στο +30 6952361070 ή στο akalampalikis@randstad.com για περισσότερες πληροφορίες.

#jobsengineering #industrialsector

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.