Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/08/2021

Υπάλληλος Μηχανογράφησης

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εταιρεία με έδρα την Ανατολική Θεσσαλονίκη επιθυμεί να προσλάβει για τα κεντρικά της γραφεία Υπάλληλο Τμήματος Μηχανογράφησης.

Αρμοδιότητες/ Καθήκοντα:

  • Επίλυση διαφόρων θεμάτων μηχανογράφησης.
  • Αποτύπωση ενδεδειγμένου τρόπου χρήσης του πληροφοριακού συστήματος (σύνταξη εγχειριδίων, manuals κ.ο.κ)
  • Συμμετοχή σε δραστηριότητες σχεδιασμού και υποβολής προτάσεων βελτίωσης του πληροφοριακού συστήματος
  • Διαχείριση των ειδών αποθήκης στο σύστημα ERP (δημιουργία νέων ειδών αποθήκης, οργάνωση, ομαδοποίηση και συντήρηση των υπαρχόντων).
  • Διαχείριση προμηθευτών – συναλλασσόμενων στο σύστημα ERP (δημιουργία νέων προμηθευτών, οργάνωση, ομαδοποίηση και συντήρηση των υπαρχόντων).
  • Εξαγωγή αναφορών από το ERP για την περαιτέρω ανάλυση των ειδών αποθήκης όσον αφορά τα κόστη και τις τιμές πώλησης τους (margin, markup).
  • Σύγκριση τιμών και παρακολούθηση της αγοράς.
  • Επεξεργασία αρχείων excel μεγάλου όγκου δεδομένων με σκοπό την αυτόματη εισαγωγή – import στο σύστημα ERP.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Πανεπιστημίου (ΑΕΙ) στον τομέα της Πληροφορικής ή/ και Οικονομικών
  • Σχετική εμπειρία/ προϋπηρεσία στη λειτουργία ERP/CRM συστημάτων (κατά προτίμηση Entersoft)
  • Άριστη γνώση MS Office και ειδικά excel (pivots, lookups κ.ά.)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής (προφορικά και γραπτά)

Επιπλέον προσόντα:

  • Επιθυμητή τουλάχιστον διετής εργασιακή εμπειρία επί του αντικειμένου της Πληροφορικής.
  • Εμπειρία στην εφαρμογή μηχανογραφικών λύσεων σε χώρους εστίασης και γνώσεις hardware θα εκτιμηθούν.
  • Ανεξάρτητη, δομημένη και προσανατολισμένη προς στόχους εργασία.
  • Φίλεργη και φιλομαθή διάθεση.
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες, ομαδικότητα, αποτελεσματικότητα ακόμη και υπό συνθήκες πίεσης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες υποψηφίους)
  • Ι.Χ. μεταφορικό μέσο

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πλήρης απασχόληση & ασφάλιση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε έναν δυναμικά αναπτυσσόμενο όμιλο