Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/03/2024

Procurement Assistant

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H Perfect Pet, ηγέτης στον κλάδο των κατοικίδιων ζώων συντροφιάς, επιθυμεί να προσλάβει φιλόδοξο και δυναμικό υπάλληλο για τη θέση Procurement Assistant για τις εγκαταστάσεις της στον Ασπρόπυργο.

Αρμοδιότητες:

  • Επικοινωνία με προμηθευτές για προϊόντα, παραγγελίες, αποθέματα, τιμές
  • Καταχώρηση παραγγελιών σε Προμηθευτές εξωτερικού και στο ERP
  • Έλεγχος και παρακολούθηση αποθεμάτων, παραλαβών προϊόντων και προγραμματισμός των παραγγελιών με στόχο την έγκαιρη ανανέωση αυτών.
  • Έλεγχος και ενημέρωση τιμοκαταλόγων αγορών προμηθευτών
  • Επικοινωνία με μεταφορικές εταιρείες – λήψη προσφορών – σύγκριση και αξιολόγηση για τελική ανάθεση
  • Ενημέρωση ηλεκτρονικών αρχείων (database) προμηθευτών - μεταφορέων
  • Παρακολούθηση κατάστασης αποθηκών και συντονισμός για την οργάνωσή τους σε συνεργασία με τον υπεύθυνο τμήματος, για την παραλαβή των παραγγελιών
  • Συγκέντρωση τιμολογίων και άλλων παραστατικών / εισερχόμενης αλληλογραφίας.
  • Δημιουργία reports που αφορούν το τμήμα procurement (τακτικά και περιοδικά) σε συνεργασία με τον υπεύθυνο τμήματος.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικού κλάδου, Διοίκησης Επιχειρήσεων, Logistics
  • Γνώσεις σε θέματα logistics και κοστολόγησης
  • Προϋπηρεσία σε τμήμα αγορών / αποθήκης / εμπορικής διεύθυνσης
  • Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Ευχέρεια / προϋπηρεσία στον χειρισμό προγραμμάτων ERP / Entersoft EBS
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
  • Επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Αναλυτική και κριτική σκέψη, έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Ευχέρεια εργασίας σε δυναμικό περιβάλλον που απαιτεί την καθημερινή συνεργασία με διαφορετικά τμήματα
  • Δυνατότητα εργασίας υπό πίεση χρόνου–προθεσμίες. Πολύ καλός συντονισμός των επιμέρους θεμάτων για την έγκαιρη διευθέτησή τους

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Συμμετοχή σε πρόγραμμα ομαδικής ασφάλισης