Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/4/2024

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H DIMKAT Construction εταιρεία ανάληψης και υλοποίησης Ενεργειακών, Τηλεπικοινωνιακών & Ηλεκτρομηχανολογικών έργων που δραστηριοποιείται για περισσότερα από 12 χρόνια στον κλάδο της, ενδιαφέρεται να προσλάβει άμεσα Ηλεκτρολόγο Μηχανικό για τα γραφεία της στη Μεταμόρφωση.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Γενικά Καθήκοντα:
Η θέση του ηλεκτρολόγου αφορά φωτοβολταϊκές εγκαταστάσεις, βιομηχανικές εγκαταστάσεις καθώς και γνώση από συστήματα ασφαλείας.

Αρμοδιότητες:

  • Προετοιμασία, σχεδιασμός, κοστολόγηση και υποστήριξη των έργων
  • Παρακολούθηση τεχνικών μελετών και προϋπολογισμών έργων
  • Ανάλυση και ερμηνεία στατιστικών ενεργειακών στοιχείων από διάφορες εγκαταστάσεις
  • Επικοινωνία με αρμόδιους για τα έργα (φορείς, πελάτες και συνεργάτες)
  • Προγραμματισμός και εποπτεία των εργασιών, που λαμβάνουν μέρος στα εργοτάξια φωτοβολταϊκών πάρκων
  • Σύνταξη μελετών εφαρμογής καθώς και αναφορών προόδων αναφορικά με την κατασκευή των έργων
  • Επικοινωνία και διαχείριση προμηθευτών
  • Καθημερινή χρήση προγραμμάτων που απαιτούνται για την μελέτη της κατασκευής των φωτοβολταϊκών σταθμών
  • Παροχή υποστήριξης προς τους πελάτες της εταιρείας και διαχείριση των αιτημάτων τους αναφορικά με την κατασκευαστική πορεία των φωτοβολταϊκών πάρκων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δίπλωμα ηλεκτρολόγου
Δεξιότητες
  • Οργάνωση, μεθοδικότητα & προσαρμοστικότητα
  • Υπευθυνότητα και επαγγελματισμός
  • Ομαδικότητα & αποτελεσματική συνεργασία για την επίτευξη των στόχων
  • Δεξιότητες σχεδιασμού και διαχείρισης χρόνου
  • Εργατικότητα, συνέπεια.

Παροχές

  • Ασφάλιση
  • Bonus
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης