Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/09/2021

Sales Advisors

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Κατάστημα ειδών ένδυσης, ανδρικής και γυναικείας, στην Λάρισα ζητεί νέους/ες για τη θέση των Πωλητών / Πωλητριών.

Θέσεις εργασίας μερικής και πλήρους απασχόλησης (Ωράριο καταστημάτων).

Αρμοδιότητες

  • Διασφάλιση ποιοτικής εξυπηρέτησης των πελατών του καταστήματος ,εφαρμόζοντας τις στρατηγικές πώλησης
  • Επίτευξη ποσοτικών και ποιοτικών στόχων
  • Nα είναι ενημερωμένος για τη συλλογή του καταστήματος
  • Να αγαπάει τη μόδα, να παρακολουθεί τα trends της σεζόν και να είναι ενήμερος για τη συλλογή του ανταγωνισμού
  • Να είναι εξοικειωμένος με τους εμπορικούς δείκτες και να στοχεύει να τους βελτιώσει
  • Να γνωρίζει όλες τις διαθέσιμες υπηρεσίες και να τις προσφέρει σύμφωνα με τις ανάγκες των πελατών
  • Να διατηρεί το τμήμα ευθύνης του ανεφοδιασμένο και σύμφωνα με τα standards της εταιρίας
  • Να έχει δυνατότητα παράλληλης εξυπηρέτησης πελατών με αποτελεσματικό τρόπο

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητή εργασιακή εμπειρία σε ανάλογη θέση
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας, περαιτέρω γνώσεις ξένων γλωσσών είναι πλεονέκτημα
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και οργάνωσης
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα
  • Αυτοπαρακίνηση και υπευθυνότητα
  • Ευχάριστη παρουσία και ενδιαφέρουσα προσωπικότητα
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Προοπτικές εξέλιξης σε έναν δυναμικό όμιλο με υψηλά standards οργάνωσης
  • Δυνατότητες προσωπικής ανάπτυξης και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών (μισθός και Bonus)
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας