Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
25/04/2024

Στέλεχος Πωλήσεων - Εξωτερικός Πωλητής

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

ΑΕ Βιομηχανικών Μπαταριών αναζητά sales representative / εξωτερικό πωλητή με σκοπό την περαιτέρω ανάπτυξη του δικτύου της σε Αττική και υπόλοιπη Ελλάδα.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση υφιστάμενου πελατολογίου
  • Διεύρυνση του δικτύου
  • Οικοδόμηση και διαχείριση ισχυρών μακροχρόνιων σχέσεων με πελάτες
  • Κατανόηση των τάσεων στον χώρο της αγοράς
  • Εξεύρεση και δημιουργία νέων ευκαιριών συνεργασίας
  • Παρουσίαση και δειγματισμός προϊόντων
  • Οικονομική παρακολούθηση των πελατών ευθύνης

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος πρέπει να διαθέτει:

  • Απολυτήριο λυκείου, πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ
  • Τουλάχιστον 5 έτη προϋπηρεσία στις πωλήσεις
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία στην εφοδιαστική αλυσίδα και τη βιομηχανία
  • Τεχνικές γνώσεις και αντίληψη
  • Αποδεδειγμένη ικανότητα επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης
  • Ικανότητα προϊοντικής παρουσίασης και υποστήριξης
  • Επαγγελματική συνείδηση και αντίληψη
  • Ικανότητα αυτο-οργάνωσης και προγραμματισμού
  • Συνέπεια
  • Ακεραιότητα και εσωτερική παρακίνηση
  • Δυνατότητα μετακίνησης στην επαρχία.

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές και bonus επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό τηλέφωνο & laptop
  • Έξοδα μετακίνησης και διαμονής
  • Προοπτικές εξέλιξης και μακροχρόνιας συνεργασίας
  • Ευχάριστο κλίμα εργασίας
  • Καθημερινή καθοδήγηση από τα πιο έμπειρα στελέχη της εταιρείας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.