Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
15/4/2024

Team Leader - Υπεύθυνος/η Ανάπτυξης Δικτύου

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΕΥΟΣΜΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Κeller Williams NORTH , μέλος του μεγαλύτερου παγκόσμιου κτηματομεσιτικού δικτύου, της Keller Williams, αναζητά διοικητικό στέλεχος για την πλήρωση της θέσεως του/της Team Leader - Υπεύθυνος/η Ανάπτυξης, στο γραφείο της στη Δυτική Θεσσαλονίκη.

Περιγραφή θέσης:

Building the Team (Recruiting):

  • Καθημερινή Επικοινωνία με Υποψήφιους Συνεργάτες (έμπειρους Real Estate Agent ή επαγγελματίες από άλλους κλάδους)
  • Καθημερινή Πραγματοποίηση Συνεντεύξεων, Παρουσιάσεων και Ολοκλήρωση Recruitment
  • Δημιουργία & Διαχείριση Αγγελιών Εργασίας
  • Προετοιμασία & Υλοποίηση εταιρικών Παρουσιάσεων σε Υποψήφιους Συνεργάτες (Recruiting).
  • Διοργάνωση «Ημερών Καριέρας»
  • Ανάπτυξη Στρατηγικής Προσέλκυσης Νέων Συνεργατών

Leading the Team:

  • Συμμετοχή στην Εύρεση και Επιλογή Προσωπικού για το Leadership Team
  • Υποστήριξη & Καθοδήγηση υφιστάμενων συνεργατών, αναφορικά με την εκπλήρωση των στόχων παραγωγικότητας τους
  • Συμμετοχή σε λοιπές διαδικασίες ανθρώπινου δυναμικού
  • Προετοιμασία & Πραγματοποίηση των Sales Meeting
  • Προσωπική Καθοδήγηση στο 20% των top-agent για αύξηση παραγωγικότητας & διατηρησιμότητας
  • Στρατηγική Επίβλεψη της ανάπτυξης του 80% των Συμβούλων μαζί με τον Productivity Coach

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εξαιρετικές Επικοινωνιακές Δεξιότητες
  • Leadership, Management & Team-Building Skills
  • Planning & Accountability Skills
  • Solution-Oriented, Take-Ownership Mindset
  • Πτυχίο Ανώτερης Σχολής
  • Άριστη Γνώση Αγγλικών
  • Google Apps (Gmail, Google Drive, Calendar)
  • Social Media
  • Προϋπηρεσία στο Real Estate ή σε θέση Υπεύθυνου Ανάπτυξης σε άλλο κλάδο

Παροχές

  • Πενθήμερο
  • Μισθός: Βάσει Προϋπηρεσίας + Bonus Επίτευξης Στόχων + εκπαίδευση παγκόσμιας κλάσης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.