Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/03/2024

Μάγειρας Α' Κρύας κουζίνας

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΙΘΩΝΙΑ, ΝΕΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το 4* Poseidon Hotel Sea Resort είναι ένα all-inclusive παραθεριστικό θέρετρο βρισκόμενο σε μια ήσυχη και ιδιαίτερου φυσικού κάλους τοποθεσία, κοντά στον Ν. Μαρμαρά, Χαλκιδικής. Η ομάδα μας λαμβάνει πολύ σοβαρά υπόψη της την φιλοξενία και στοχεύει στην παροχή υψηλού επιπέδου υπηρεσιών, με έμφαση στην λεπτομέρεια. Αναζητούμε ταλαντούχους, δημιουργικούς, παθιασμένους με την δουλειά τους συνεργάτες, προκειμένου να συμπληρώσουμε την ομάδα μας.

Αναζητούμε για την καλοκαιρινή σαιζόν 2024

ΜΑΓΕΙΡΑ Α ΚΡΥΑΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ

Αν είσαι Α ΜΑΓΕΙΡΑΣ ΚΡΥΑΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ παθιασμένος να δημιουργείς γευστικές εμπειρίες και αναμνήσεις στους επισκέπτες, στοχεύεις οι δημιουργίες σου να ξεπερνούν τις προσδοκίες τους, διαθέτεις ομαδικό πνεύμα, προθυμία, ευγένεια και ανάγκη για συνεχή βελτίωση είσαι το άτομο που θέλουμε να εντάξουμε στην ομάδα μας.

Περιγραφή Θέσης:

Ο ιδανικός/ή υποψήφιος/α θα είναι υπεύθυνος για την προετοιμασία, παρουσίαση και στολισμό των εδεσμάτων στον μπουφέ του εστιατορίου, σύμφωνα με το μενού και τις οδηγίες του Σεφ.

Τα κύρια Καθήκοντα περιλαμβάνουν :

  • Προετοιμασία και εκτέλεση μενού υψηλής ποιότητας και ποικιλομορφίας, τηρώντας τους κανόνες υγιεινής και ασφάλειας.
  • Διατήρηση οργανωμένου και καθαρού περιβάλλοντος στην κουζίνα
  • Εξασφάλιση της ποιότητας, σωστής αποθήκευσης και ορθολογιστικής διαχείρισης πρώτων υλών και λοιπών προμηθειών
  • Διαχείριση και έλεγχος των καθημερινών παραγγελιών των α΄ υλών για πρόληψη πιθανών ελλείψεων
  • Εκπαίδευση και έλεγχος βοηθητικού προσωπικού
  • Προτάσεις για νέες συνταγές και παρουσιάσεις
  • Διατήρηση υψηλού επιπέδου επαγγελματικής εμφάνισης και προσωπικής φροντίδας και υγιεινής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση σε 4* ή 5* ξενοδοχείο
  • Γνώση κι εμπειρία διαφόρων μεθόδων μαγειρικής. Γνώσεις θεματικής κουζίνας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Άριστη γνώση και εφαρμογή πολιτικών και διαδικασιών υγιεινής και ασφάλειας των τροφίμων (HACCP, ISO:9001)
  • Πτυχίο Σχολής Τουριστικών Επαγγελμάτων είναι επιθυμητό
  • Γνώση ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικότητα, επικοινωνία, ευγένεια, σεβασμός
  • Τήρηση ωραρίου και ευελιξία
  • Ηγετικές ικανότητες, οργανωτικότητα και αποτελεσματική διαχείριση χρόνου
  • Υπευθυνότητα, ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές και υψηλής πίεσης καταστάσεις

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Φιλικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας με σεβασμό στις ανάγκες των ανθρώπων της.
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών, ανάλογο των προσόντων
  • Δωρεάν διαμονή & πλήρης διατροφή
  • Δωρεάν παροχή wifi
  • Εποχική απασχόληση με δυνατότητα μακροχρόνιας συνεργασίας και εξέλιξης

* Όλες οι αιτήσεις θα αντιμετωπισθούν με απόλυτη εχεμύθεια
* Παρακαλούμε μαζί με το βιογραφικό να στείλετε πρόσφατη φωτογραφία
* Λόγω μεγάλου αριθμού βιογραφικών επικοινωνία θα γίνει μόνο με όσους θα επιλεγούν για συνέντευξη