Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/3/2022

Barman/Barista

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ο Όμιλος Ξενοδοχείων Philian Hotels & Resorts αναζητάει Barman/Barista
για το café/bar του ξενοδοχείου του στην Θεσσαλονίκη για μόνιμη απασχόληση.

Αρμοδιότητες:

• Παρασκευή αλκοολούχων και μη αλκοολούχων ποτών για τους πελάτες του μπαρ και του εστιατορίου
• Παρασκευή καφέ
• Αλληλεπίδραση με τους πελάτες, λήψη παραγγελιών και σερβίρισμα σνακ και ποτών
• Διατήρησης ενός οργανωμένου και καθαρού μπαρ, με όλες τις απαραίτητες προμήθειες
• Εκτίμηση αναγκών και προτιμήσεων των πελατών και πρόταση των αντίστοιχων ποτών
• Ανάμειξη υλικών για την παρασκευή κοκτέιλ
• Σχεδιασμός και παρουσίαση του μενού του μπαρ
• Εξυπηρέτηση πελατών, take away

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:

• Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία ή café/bar
• Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
• Γνώση καφέ,smoothies και latte art
• Γνώση κοκτέιλ
• Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές συνθήκες
• Ικανότητα διαχείρισης παραπόνων και επίλυσης προβλημάτων
• Εξυπηρετικότατα, ευγένεια, φιλικότητα
• Ομαδικό πνεύμα

Επιθυμητά προσόντα:

·       Απόφοιτος/η σχολής τουριστικών επιχειρήσεων

·       Γνώση 2ης ξένης γλώσσας

Παροχές

Παρέχονται:

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με πλήρης Ασφάλιση
• Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
• Εκπαίδευση