Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/10/2021

Ζωοτέχνες / Τεχνολόγοι ζωικής παραγωγής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη Κύπρος
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Mavromatis Employment Bureau για λογαριασμό πελάτη της αναζητά ζωοτέχνες / τεχνολόγους ζωικής παραγωγής για σταθερή εργασία στην περιοχή της Λευκωσίας.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Καταρτισμός σιτηρεσίου, παρακολούθηση και έλεγχος της σωστής διατροφής, του ποτίσματος και του περιβάλλοντος των ζώων
  • Παρακολούθηση της υγείας του ζωικού πληθυσμού, διαχωρισμός και ειδική
  • διαχείριση των ασθενών ζώων, έλεγχος της πορείας υγείας τους
  • Διακίνηση, Παρακολούθηση και Απογραφή του Ζωικού κεφαλαίου
  • Συμπλήρωση όλων των απαραίτητων ενεργειών και στοιχείων στα ανάλογα
  • συστήματα
  • Καταγραφή τεχνικών αναγκών και παραγγελίες αναλωσίμων υλικών καθώς και μέριμνα για την καλή κατάσταση του εξοπλισμού Προγραμματισμός και παραγγελία τροφών για την κάλυψη των αναγκών της
  • μονάδας
  • Διεξαγωγή μετρήσεων και ελέγχων σύμφωνα με τις διαδικασίες
  • Υπεύθυνος για την εφαρμογή και καταγραφή του προγράμματος υγειονομικών εργασιών καθώς και της διαχείρισης των απορριμμάτων - αποβλήτων εντός και
  • εκτός του χώρου ευθύνης του

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο πανεπιστημιακής ή τεχνολογικής εκπαίδευσης (Ζωικής Παραγωγής)
  • Καλή γνώση τουλάχιστον Αγγλικής Γλώσσας
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
  • Πολύ καλή γνώση λειτουργιών MS Office
  • Η προηγουμένη επαγγελματική εμπειρία σε ανάλογη θέση είναι ενδεδειγμένη

Παροχές

  • Σταθερή και μόνιμη συνεργασία με προοπτικές εξέλιξης
  • Ικανοποιητικός μισθός αναλόγως προσόντων
  • Συνεχής υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Δυνατότητες εξέλιξης