Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/05/2021

Yπάλληλος τμήματος εξαγωγών

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας φαρμακαποθήκης, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

• Διαμοιρασμός πελατολογίου με άλλο συνάδελφο του τμήματος εξαγωγών
• Επικοινωνία με πελάτες (τηλεφωνική, γραπτή και προσωπικές συναντήσεις)
• Συνολική διαχείριση παραγγελιών πελατών (καταχώριση, διαπραγμάτευση τιμών, συλλογή ποσοτήτων εμπορευμάτων, συντονισμός αποστολής, συλλογή όλων των εγγράφων εξαγωγής)
• Συνεργασία με άλλα τμήματα της εταιρείας (προμήθειες, αποθήκη, λογιστήριο, ποιότητα, διαχείριση δύσκολων ειδών)
• Διατήρηση στατιστικών καταστάσεων του πελατολογίου
• Παρουσία σε εμπορικές εκθέσεις στο εξωτερικό

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου
• Πτυχίο Τ.Ε.Ι ή Α.Ε.Ι. Οικονομικής Κατεύθυνσης, Διοίκησης Επιχειρήσεων,Marketing
• Προϋπηρεσία τριών (3) έως πέντε (5) ετών σε αντίστοιχο τμήμα ή σε άλλο τμήμα εμπορικής διεύθυνσης εμπορικής επιχείρησης
• Πολύ καλή γνώση χειρισμού προγραμμάτων MS Office
• Αποδεδειγμένη εμπειρία χειρισμού κάποιου ERP προγράμματος
• Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (σε προφορική & γραπτή επικοινωνία)
• Επιθυμητή η πιστοποιημένη άριστη γνώση της Γερμανικής ή Ολλανδικής ή της Αραβικής γλώσσας
• Προϋπηρεσία στον κλάδο του παραφαρμάκου ή φαρμάκου θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως.
• Εμπειρία σε pricing προϊόντων θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
• Ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας , οργάνωσης και διαπραγμάτευσης
• Μαθηματική αντίληψη και πραγματιστική σκέψη
• Αξιολόγηση προτεραιοτήτων και ικανότητα διεκπεραίωσης πολλαπλών καθηκόντων
• Ανάληψη πρωτοβουλιών με προσανατολισμό στους στόχους
• Ομαδικό πνεύμα και ευελιξία

Παροχές

Παροχές Εταιρίας
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρίστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας. Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.