Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
22/4/2024

Βιομηχανικός Σχεδιαστής (NX Siemens)

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Έχεις προηγούμενη εμπειρία στην σχεδίαση μηχανημάτων σε NX Siemens;

Είσαι οργανωτικός με έμφαση στο κομμάτι των λεπτομερειών;

Αν είσαι παθιασμένος για τον βιομηχανικό κλάδο και αναζητάς νέες ευκαιρίες ανάπτυξης, κάνε το επόμενο βήμα στην επαγγελματική σου πορεία. Περιμένουμε την αίτησή σου!

Οι αρμοδιότητες του Βιομηχανικού Σχεδιαστή θα είναι οι εξής:

  • Σχεδιασμός μηχανημάτων και εξοπλισμού με βάση τις ανάγκες του εργοστασίου και τις τεχνικές προδιαγραφές
  • Επικοινωνία με προμηθευτές για την επιλογή κατάλληλων υλικών με σκοπό την κατασκευή υψηλής ποιότητας μηχανημάτων
  • Παρακολούθηση, τήρηση και προσαρμογή των σχεδίων και της κατασκευής στα ισχύοντα πρότυπα και κανόνες ασφάλειας και ποιότητας της εταιρείας
  • Έλεγχος των μηχανημάτων για τυχόν βλάβες και συμμετοχή σε διαδικασίες βελτιώσεων και εξέλιξης των προϊόντων
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης και συντήρησης των μηχανημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

Για την θέση του Βιομηχανικού Σχεδιαστή χρειάζεται να έχεις: