Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/1/2020

Σύμβουλος Ενοικίασης Αυτοκινήτων

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ | ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η εταιρία ενοικιάσεων αυτοκινήτων AVIS-Budget, στα πλαίσια διαρκούς ανάπτυξής της αναζητά υποψήφιο/α για ν' αναλάβει το ρόλο του Σύμβουλου Ενοικίασης Αυτοκινήτων στον σταθμό της Λάρισας. Η διαχείριση του σταθμού ανήκει στην Παπαδόπουλος ΑΕ, επίσημο διανομέα και επισκευαστή αυτοκινήτων. Η βασική αποστολή του νέου μας συνεργάτη θα είναι να ολοκληρώνει με επιτυχία την εκάστοτε ενοικίαση, να εξασφαλίζει μια θετική εμπειρία εξυπηρέτησης και παράλληλα να προωθεί τα επιπρόσθετα εταιρικά προϊόντα και υπηρεσίες στους πελάτες μας.

Αρμοδιότητες
  • Παροχή εξαίρετης εξυπηρέτησης σε κάθε ενοικίαση αυτοκινήτου με στόχο τόσο την αύξηση των πωλήσεων όσο και την δημιουργία σχέσης εμπιστοσύνης με τους πελάτες
  • Προώθηση επιπρόσθετων προϊόντων και υπηρεσιών πέραν της ενοικίασης με στόχο την βελτιστοποίηση της εμπειρίας του πελάτη
  • Παρακολούθηση και κατανόηση του ανταγωνισμού με στόχο την παροχή της καλύτερης δυνατής προσφοράς ακολουθώντας την πολιτική της εταιρίας
  • Ενεργή συμμετοχή στη λειτουργία του σταθμού και παροχή προτάσεων για βελτίωση της απόδοσης
  • Παρακολούθηση και επίλυση παραπόνων σε συνεργασία με τα αντίστοιχα τμήματα της εταιρίας με σκοπό την ενίσχυση της εξυπηρέτησης πελατών και την δημιουργία “πιστών" πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ & συστημάτων (MS Office, ERP, CRM)
  • Επιθυμητή αλλά όχι απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας και δεξιότητες πωλήσεων
  • Θετική διάθεση & συνεργασία
  • Δέσμευση για παροχή υπηρεσιών υψηλού επιπέδου

Παροχές

  • Άριστο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας βασισμένο σε πολυεθνικά πρότυπα
  • Σύστημα αξιολόγησης απόδοσης κι επιβράβευσης
  • Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη δεξιοτήτων
  • Σημαντικές ευκαιρίες εξέλιξης σε έναν διαρκώς αναπτυσσόμενο κλάδο
  • Δυνατότητα μόνιμης απασχόλησης