Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/3/2024

Υπάλληλος για το τμήμα εισαγωγών εξαγωγών

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η Εταιρεία  BON STUDIO AEBE ζητά έμπειρο υπάλληλο για πλήρη απασχόληση για το τμήμα εισαγωγών εξαγωγών.

Περιγραφή θέσης:

  • Επικοινωνία με προμηθευτές και μεταφορικές εταιρείες
  • Καταχώρηση εισαγωγών
  • Έλεγχος και συμφωνία αποθηκών
  • Έλεγχος και πληρωμή προμηθευτών
  • Συμμετοχή στην ετήσια απογραφική διαδικασία

Απαραίτητα Προσόντα

  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
  • Διαχείριση οδικών, θαλάσσιων και αεροπορικών φορτίων και εκτελωνισμών
  • Γνώσεις κοστολόγησης εισαγωγών και βασικών αρχών Γενικής Λογιστικής και βιβλίου αποθήκης (κωδικοποίηση)
  • Γνώσεις σύνταξης δηλώσεων VIES - INTRASTAT
  • Χειρισμός ηλεκτρονικών τραπεζικών συναλλαγών πληρωμών προμηθευτών
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Ομαδικό πρόγραμμα πρόσθετης ιδιωτικής ασφάλειας ζωής και υγείας