Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/5/2017

Project Manager

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Από εταιρεία η οποία εδρεύει στο Κολωνάκι και δραστηριοποιείται εδώ και 20 χρόνια στον τομέα των μεταφράσεων και των διερμηνειών, ζητείται Project Manager πλήρους απασχόλησης για άμεση πρόσληψη.

Ενδεικτικά αναφέρονται κάποια καθήκοντα:

  • μετάφραση έργων διαφόρων πεδίων
  • διαχείριση μεταφραστικών έργων
  • επικοινωνία με πελάτες και μεταφραστές

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Γνώση μιας ακόμα γλώσσας (Τα Γερμανικά θα προτιμηθούν)
  • Πτυχίο Ιονίου Πανεπιστημίου
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια εμπειρίας στη μετάφραση
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης υπολογιστή και διαδικτύου
  • Άριστη γνώση Microsoft Office και SDL Trados
  • Προϋπηρεσία σε μεταφραστικό γραφείο

Θα εκτιμηθούν:

  • Καλές οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Επιμέλεια μεταφράσεων με λεπτομέρεια και ομαδικό πνεύμα
  • Γνώση χρήσης ABBYY