Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
25/4/2024

Βοηθός Λογιστή (εσωτερικός)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Από την μεγαλύτερη αλυσίδα εξειδικευμένων καταστημάτων πώλησης προϊόντων για κατοικίδια της Βορείου Ελλάδας με 12 φυσικά καταστήματα και eshop, ζητείται για τη στελέχωση του λογιστηρίου Βοηθός Λογιστή.

Αρμοδιότητες (ενδεικτικά):
  • Καταχώρηση παραστατικών στο ERP (GALAXY)
  • Έλεγχος και παρακολούθηση μισθοδοσίας - προσωπικού
  • Ενημέρωση Εργάνη
  • Αναφορές οικονομικών στοιχείων στη διοίκηση της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη η εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε λογιστήριο εμπορικής Α.Ε.
  • Γνώση Εργάνη και Μισθοδοσίας
  • Γνώση στην τήρηση διπλογραφικών βιβλίων
  • Άριστη γνώση εμπορικών και λογιστικών προγραμμάτων (OTR - GALAXY)
  • Άριστη γνώση του Microsoft 365 σε περιβάλλον cloud (onedrive) και ειδικότερα του Excel
  • Άριστη γνώση αγγλικών, γραπτής και προφορικής επικοινωνίας ώστε να είναι απρόσκοπτη η επικοινωνία με τους προμηθευτές του εξωτερικού.
  • Επιθυμία για μια σταθερή εργασία και φιλοδοξία ώστε να εξελιχθείτε σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο

Παροχές

  • Ευχάριστο, σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον εργασίας που εξασφαλίζει εργασιακή ασφάλεια.
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • Ασφάλιση και ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μόνιμη εργασία σε μια εταιρία με μεγάλη ανάπτυξη

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.