Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
23/04/2024

Digital Marketing Assistant

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

‘Ομιλος Παροχής Υπηρεσιών αναζητά Digital Marketing Assistant (Αττική).

Αρμοδιότητες
  • Δημιουργία στοχευμένου social media content (Facebook /Instagram /LinkedIn/ Youtube/Tik Tok)
  • Σχεδιασμός & εφαρμογής διαφημιστικών καμπανιών σε όλα τα Social Media του Ομίλου (Facebook / Instagram / LinkedIn / Youtube / ΤΙΚ ΤΟΚ), καθώς και έλεγχο της αποτελεσματικότητάς τους από τους υλοποιητές
  • Δημιουργία όλων των προϋποθέσεων (SEO, κλπ) για την οικονομική αποτελεσματικότητα των ενεργειών
  • Παρακολούθηση των Digital Marketing trends και μελέτη των ενεργειών του ανταγωνισμού
  • Σχεδιασμός στρατηγικής και εφαρμογής e-mail /sms /viber/ marketing
  • Επικοινωνία με Influencers, ΤΙΚ Tokers, κλπ για συνεργασίες, με στόχο την προώθηση του Ομίλου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση (θα εκτιμηθεί η ύπαρξη portfolio)
  • Πτυχίο Marketing και εξειδίκευση στο Digital Marketing
  • Πολύ καλή γνώση των Google Analytics (θα εκτιμηθεί η κατοχή πιστοποίησης Google)
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας
  • Εστίαση στη λεπτομέρεια και ικανότητα οργάνωσης χρόνου & προτεραιοτήτων

Παροχές

Ο Όμιλος προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο και δημιουργικό περιβάλλον εργασίας στις σύγχρονες εγκαταστάσεις μας
  • Πρόσβαση στα εκπαιδευτικά μας προγράμματα & συνεχή εκπαίδευση

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.