Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/02/2017

Υπεύθυνος/ η Πωλήσεων (Κωδ.Θέσης 722/69726)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό της εταιρίας «ELCO ΒΑΓΙΩΝΗΣ Α.Ε», αναζητά ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Υπεύθυνος/ η Πωλήσεων

Περιγραφή Θέσης

·      Διαχείριση υφιστάμενου πελατολογίου και ανάπτυξη νέου

·      Εφαρμογή εμπορικού πλάνου πωλήσεων

·      Παρακολούθηση και διαχείριση σημείων πώλησης

·      Έλεγχος αποθεμάτων της εταιρίας

·      Συστηματική παρακολούθηση του ανταγωνισμού

·      Πραγματοποίηση και οργάνωση επισκέψεων

·      Επίτευξη στόχων πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

·      Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ

·      Επιθυμητή η προϋπηρεσία σε πωλήσεις ηλεκτρικών ειδών, ιδανικά στον τομέα των ηλεκτρικών / ηλιακών θερμοσιφώνων

·      Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας σε προφορική και γραπτή επικοινωνία

·      Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office

·      Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας, πειθούς και διαπραγμάτευσης

·      Ευχάριστη προσωπικότητα με όρεξη για εργασία

·      Δυνατότητα ταξιδίων

Παροχές

·      Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·      Εταιρικό αυτοκίνητο και κινητό

·      Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον