Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/5/2021

Βοηθός σε Παιδοδοντιατρείο

Υγεία

Πόλη ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Ζητείται Βοηθός Οδοντιάτρου   σε  ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΕΙΟ στην Αγία Παρασκευή Αττικής.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης (Δευτέρα - Παρασκευή : 12:30 - 20:30).

Αρμοδιότητες

• υποδοχή και προετοιμασία ασθενών για θεραπεία
• προετοιμασία των μηχανημάτων, εργαλείων και υλικών για εκτέλεση των οδοντιατρικών πράξεων
• βοήθεια προς τον οδοντίατρο κατά την διάρκεια της οδοντιατρικής εξέτασης και θεραπείας (εργαλειοδοσία)
• εξασφάλιση υγιεινής και ασφάλειας του ιατρείου, απολύμανση και αποστείρωση εργαλείων
• παρακολούθηση και ενημέρωση αποθήκης υλικών
• γραμματειακή υποστήριξη: διαχείριση τηλεφωνικών κλήσεων και ηλεκτρονικής αλληλογραφίας, καθορισμός ραντεβού, ενημέρωση κάρτας ασθενούς, αρχειοθέτηση, ηλεκτρονική συνταγογράφηση

Απαραίτητα Προσόντα

• πτυχίο ή προϋπηρεσία στο χώρο της Υγείας
• πολύ καλή γνώση Αγγλικών και χρήση Η/Υ
• επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
• αντίληψη, κατανόηση, προσοχή στη λεπτομέρεια
• υπευθυνότητα, επαγγελματισμός, συνέπεια, αξιοπιστία, ευγένεια
• υψηλές αρχές υγιεινής και ασφάλειας
• αγάπη για τα παιδιά
• μακροχρόνια συνεργασία επιθυμητή

Παροχές

• σταθερές μηνιαίες αποδοχές
• ασφάλιση
• σύμβαση αορίστου χρόνου
• οργανωμένο και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον

  • Άμεση διαθεσιμότητα για συνέντευξη.
  • Παρακαλούμε, αποστείλετε το βιογραφικό σας με φωτογραφία
  • Για όλα τα βιογραφικά θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια και θα δοθεί προτεραιότητα στα άτομα που πληρούν τις προϋποθέσεις και ο τόπος κατοικίας τους είναι κοντά στο ιατρείο.