Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/4/2024

Γ Μάγειρας (Βοηθός Μάγειρα)

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΙΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Αναζητάμε Γ' Μάγειρα στο Liostasi Hotel, μέλος των Small Luxury Hotels.

Σχετικά με εμάς:

Χτισμένο σε πλαγιά με θέα στο Αιγαίο Πέλαγος, το Liostasi Hotel ενσαρκώνει την πολυτέλεια, την εξατομικευμένη εξυπηρέτηση και την βαθιά εκτίμηση για τις αυθεντικές ελληνικές εμπειρίες. Το βραβευμένο μας με Χρυσό Σκούφο εστιατόριο "Grandma's" ευχαριστεί τους επισκέπτες με μοντέρνα ελληνική κουζίνα φτιαγμένη με φρέσκα, τοπικά υλικά και μια πινελιά δημιουργικότητας. Ελάτε στην ζωηρή ομάδα της κουζίνας μας και ξεκινήστε το δικό σας γαστρονομικό ταξίδι μαζί μας!

Περιγραφή θέσης:

Ψάχνουμε έναν ενθουσιώδη και φιλόδοξο Βοηθό Μαγείρου για να παίξει ζωτικό ρόλο στην υποστήριξη των σεφ μας και να συμβάλει στην ομαλή λειτουργία της κουζίνας μας. Θα είστε η καρδιά και η ψυχή των παρασκηνίων μας, βοηθώντας με διάφορα καθήκοντα και διασφαλίζοντας ένα καθαρό και οργανωμένο περιβάλλον.

Αρμοδιότητες:

  • Υποβοήθηση των σεφ σε διάφορα καθήκοντα, όπως προετοιμασία φαγητού (ψιλοκόψιμο, μαρινάρισμα, μερίδες), σερβίρισμα και γαρνίρισμα
  • Διατήρηση της υγιεινής και της καθαριότητας της κουζίνας, τηρώντας αυστηρά πρωτόκολλα και διασφαλίζοντας ένα υγειονομικό χώρο εργασίας
  • Αναπλήρωση υλικών και προμηθειών, διατηρώντας την κουζίνα καλά εφοδιασμένη και οργανωμένη
  • Βοήθεια στην mise en place, προετοιμασία υλικών και εξοπλισμού για ομαλή εξυπηρέτηση
  • Ακολουθώντας τις οδηγίες των σεφ με αποδοτικότητα και προσοχή
  • Συνεργασία με την ομάδα της κουζίνας για να διατηρηθεί ένα θετικό και υποστηρικτικό περιβάλλον εργασίας
  • Επίδειξη της προθυμίας για μάθηση νέων δεξιοτήτων και τεχνικών, πρόθυμος να αναπτυχθεί στον γαστρονομικό τομέα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Βασική κατανόηση των γαστρονομικών αρχών και διαδικασιών
  • Γνήσιο πάθος για το φαγητό και επιθυμία να μάθει και να αναπτυχθεί στην κουζίνα
  • Άριστες οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητα να εργάζεται αποτελεσματικά σε γρήγορο περιβάλλον
  • Μεγάλη προσοχή στη λεπτομέρεια και δέσμευση για τη διατήρηση των υψηλότερων προτύπων υγιεινής
  • Θετική στάση, ομαδικό πνεύμα και προθυμία για μάθηση και προσαρμογή
  • Ικανότητα επικοινωνίας με τους συναδέλφους και τήρηση των οδηγιών με σαφήνεια

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο μισθού και παροχών
  • Βυθιστείτε στη ζωηρή ενέργεια του Liostasi Hotel, περιτριγυρισμένοι από υπέροχη θέα και μια παθιασμένη γαστρονομική ομάδα
  • Αποκτήστε πολύτιμη πρακτική εμπειρία σε μία φημισμένη κουζίνα, μαθαίνοντας από έμπειρους σεφ και ακονίζοντας τις μαγειρικές σας δεξιότητες
  • Γίνετε μέρος της δημιουργίας αξέχαστων γαστρονομικών εμπειριών για απαιτητικούς πελάτες, συμβάλλοντας στην επιτυχία του βραβευμένου μας εστιατορίου
  • Εργαστείτε σε ένα υποστηρικτικό και συνεργατικό περιβάλλον, ενισχύοντας την ομαδική εργασία και την προσωπική ανάπτυξη