Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
02/05/2024

Τεχνικός Οπτικών Ινών

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η HCN είναι ο πάροχος των πιο σύγχρονων υπηρεσιών ίντερνετ οπτικών ινών και σταθερής τηλεφωνίας στη Θεσσαλονίκη, Κιλκίς, Κατερίνη και Βέροια.

Αναζητούμε Τεχνικούς Ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων με βασικές γνώσεις δικτύων για πλήρη απασχόληση στην πόλη της Θεσσαλονίκης .Οι τεχνικοί θα έχουν έκθεση σε όλο το φάσμα των εργασιών του τεχνικού τμήματος συμπεριλαμβανομένων εξωτερικών και εσωτερικών εγκαταστάσεων και εργασιών πάνω στο δίκτυο, πραγματοποίηση δοκιμών και επίλυση προβλημάτων.

Οι θέσεις απαιτούν εργασία στο πεδίο (εξωτερικό δίκτυο), με απαιτητικό πρόγραμμα εργασιών και προσήλωση στο πρόγραμμα και στα χρονοδιαγράμματα.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Καθήκοντα:

  • Εγκατάσταση της καλωδίωσης σύνδεσης και του εξοπλισμού με τάξη και μέριμνα για το χώρο του συνδρομητή
  • Καταγραφή και ενημέρωση των βάσεων δεδομένων του έργου καθημερινά
  • Επιθεώρηση του δικτύου οπτικών ινών
  • Σήμανση για την σωστή καταγραφή των έργων
  • Εντοπισμός βλαβών και κινητοποίηση την τάχιστη αποκατάσταση αυτών
  • Απαραίτητα χαρακτηριστικά:
  • Δυνατή τεχνική δεξιότητα και συντονισμός κινήσεων
  • Υποδειγματική συμπεριφορά και επικοινωνία με τους συνδρομητές
  • Ικανότητα εργασίας κάτω από αντίξοες καιρικές συνθήκες, δυσπρόσιτα μέρη και πάνω σε φορητή σκάλα
  • Ικανότητα απόδοσης σε μία απαιτητική εργασία σε φυσική κατάσταση που συμπεριλαμβάνει και όχι αποκλειστικά, κουβάλημα, ανάβαση σε σκάλες, χειρισμό βαριών εργαλείων και υλικών
  • Αυτοπειθαρχία και οργάνωση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τεχνική εκπαίδευση
  • Εμπειρία σε εργασία με ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης
  • Ολοκληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άρρενες υποψήφιους)
  • Γνώσεις δικτύων Η/Υ

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης

Για περισσότερες πληροφορίες μη διστάσετε να καλέσετε στο 2313250000

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.