Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/4/2020

Full Stack Developer

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΚΟΡΩΠΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Μία από τις κορυφαίες επιχειρήσεις στο χώρο της εκτύπωσης και παραγωγής έντυπου υλικού στην Ελλάδα αναζητά Front-End Developer για την εταιρικές μας σελίδες.

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός ιστοσελίδων και εφαρμογών διαδικτύου
  • Ενσωμάτωση front-end εφαρμογών με τις τεχνολογίες που υποστηρίζουν την ιστοσελίδα (server, λειτουργικό, βάσεις) με σκοπό την διασφάλιση του βέλτιστου user experience
  • Βελτιστοποίηση εφαρμογών διαδικτύου για κινητά
  • Back-end τεχνολογίες για την κατασκευή server-side λογισμικού
  • Συντήρηση και ανάπτυξη του CMS – Content Management System
  • Δημιουργία, διαχείριση και συντήρηση βάσεων δεδομένων
  • Υπεύθυνος για backup και την ασφάλεια και προστασία των δεδομένων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο με κατεύθυνση στην Πληροφορική
  • Πολύ καλή γνώση HTML, CSS, Javascript, jQuery και Bootstrap
  • Πολύ καλή γνώση γλωσσών προγραμματισμού όπως PHP, Ruby, Python, Java και .Net
  • Πολύ καλή γνώση δημιουργίας και διαχείρισης βάσεων δεδομένων όπως MySQL, Oracle, και SQL Server
  • Καλή γνώση όλης της διαδικασίας σχεδιασμού μιας ιστοσελίδας: Από το σχεδιασμό μέχρι τον τελικό προγραμματισμό
  • Γνώσεις SEO (Search Engine Optimization) απαραίτητες
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Θα εκτιμηθούν οι γνώσεις γραφιστικών προγραμμάτων πχ Adobe Photoshop
  • Θα εκτιμηθεί πτυχίο με κατεύθυνση την Πληροφορική
  • Ηλικία 25-40
  • Άμεσα διαθέσιμος/η
  • Ευχάριστη και επικοινωνιακή προσωπικότητα

Παροχές

  • Θέση πλήρους απασχόλησης
  • Μόνιμη συνεργασία με προοπτικές εξέλιξης
  • Σταθερές αποδοχές αναλόγως προσόντων και bonus
  • Προοπτικές εξέλιξης σε ένα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας σε ένα άκρως αναπτυσσόμενο όμιλο εταιρειών στην Ευρώπη.

** Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα με επισυναπτόμενη φωτογραφία.