Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/4/2024

Ηλεκτροτεχνίτης

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΕΥΚΑΡΠΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Περιγραφή

Τοποθεσία: Εργοστάσιο Τσιμέντου Θεσσαλονίκης

Ο ΤΙΤΑΝ αναζητά Ηλεκτροτεχνίτη για την Ηλεκτρολογική Υπηρεσία του εργοστασίου τσιμέντου στη Θεσσαλονίκη.

Ο πρωταρχικός σκοπός αυτού του ρόλου είναι η τήρηση των κανόνων ασφάλειας του ιδίου, των συναδέλφων καθώς και του εργολαβικού προσωπικού κατά την υλοποίηση εργασιών ηλεκτρολογικής συντήρησης.

Αρμοδιότητες
  • Αναλαμβάνει τη διεξαγωγή προληπτικών ελέγχων και συντηρήσεων του ηλεκτρολογικού εξοπλισμού, τις ηλεκτρικές απομονώσεις και επανατάξεις (Lototo), καθώς και την αποκατάσταση πιθανών βλαβών
  • Τηρεί και ενημερώνει καθημερινά το αρχείο προληπτικών ελέγχων και αποκατάστασης βλαβών, φροντίζει για την επισήμανση πιθανών ελλείψεων σε ανταλλακτικά και υλικά.
  • Συμμετέχει στην εφαρμογή των μέτρων υγιεινής και ασφάλειας για την ελαχιστοποίηση των εργατικών ατυχημάτων & τραυματισμών
  • Συμμετέχει στην επίβλεψη των εργασιών των εξωτερικών εργολάβων στον τομέα ευθύνης του/της
  • Συμμετέχει στην κοινή προσπάθεια για την εξασφάλιση ενός παραγωγικού εργασιακού κλίματος, με υψηλά επίπεδα απόδοσης & ικανοποίησης
  • Συνεργάζεται με τους εσωτερικούς συνεργάτες και τους εξωτερικούς εργολάβους, ώστε να τηρούνται οι προδιαγραφές ποιότητας των διαφόρων βελτιώσεων και μετατροπών στον υπάρχοντα ηλεκτρολογικό εξοπλισμό
  • Μεριμνά για την εφαρμογή όλων των εσωτερικών κανονισμών και της νομοθεσίας αναφορικά με την προστασία του Περιβάλλοντος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο τεχνικής σχολής με ειδικότητα Ηλεκτρολόγου
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος ηλεκτρολόγου εγκαταστάτη 1ης ομάδας, Ά ειδικότητας.
  • 2-4 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας εκ των οποίων 1-2 στο συγκεκριμένο χώρο ή αντικείμενο
  • Αντιμετώπιση Προβλημάτων και εμπειρία σε επίλυση βλαβών
  • Κατανόηση των τεχνικών κανονισμών που προβλέπονται στις ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις (ΕΛΟΤ HD38)
  • Γνώση θεμάτων λειτουργίας και συντήρησης υποσταθμών μέσης τάσης, ηλεκτρικών διανομών, ηλεκτρικών κινητήρων, πινάκων ισχύος και αυτοματισμού, δικτύων ελέγχου και επικοινωνίας
  • Κατανόηση ηλεκτρολογικών σχεδίων
  • Κατανόηση των τεχνικών κανονισμών που προβλέπονται γενικότερα (νομοθεσία, κοινά ευρωπαϊκά πρότυπα)
  • Εξοικείωση με ειδικό βιομηχανικό εξοπλισμό (υδραυλικά και ζυγιστικά συστήματα, ηλεκτρονικός εξοπλισμός κα.)
  • Καλή Γραπτή και Προφορική Επικοινωνία
  • Μεθοδικότητα και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Πολύ καλή Γνώση Η/Υ, καλή γνώση Αγγλικών
  • Εργασία σε βάρδιες, ανάλογα με τις ανάγκες και το πρόγραμμα της Υπηρεσίας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & παροχών
  • Πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης & συνταξιοδοτικό πρόγραμμα
  • Προοπτικές εργασιακής ανέλιξης εντός του οργανισμού
  • Συνεχείς ευκαιρίες εκπαίδευσης & επιμόρφωσης
Ο ΤΙΤΑΝ παρέχει ίσες ευκαιρίες στην εργασία απορρίπτοντας κάθε μορφής διάκριση. Όλες οι αιτήσεις θα αντιμετωπίζονται με αυστηρή εμπιστευτικότητα.