Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
04/04/2024

Μηχανικός Συντήρησης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Γνωστή εταιρεία στον βιομηχανικό τομέα, εξειδικευμένη στην επεξεργασία προϊόντων χάρτου και την παραγωγή υγρών απορρυπαντικών, είναι ενεργά σε αναζήτηση έμπειρου Μηχανικού Συντήρησης.

Ως Μηχανικός Συντήρησης οι κύριες αρμοδιότητες σου θα είναι:
  • Συντήρηση υδρορροών, μεταλλικού σκελετού κτηρίου, σίδηρο-κατασκευών βοηθητικού εξοπλισμού
  • Φροντίδα Η/Μ εξοπλισμού για ποιοτικά και παραγωγικά πρότυπα
  • Επισκευή και συντήρηση συστημάτων εγκατάστασης για τον ηλεκτρομηχανολογικό εξοπλισμό
  • Διαχείριση αποβλήτων (ανταλλακτικά φίλτρων, κενά δοχεία λιπαντικών)
  • Αξιολόγηση λειτουργίας μηχανών και ενημέρωση προϊσταμένου
  • Εργασίες κατασκευής εξαρτημάτων για βελτιστοποίηση παραγωγικής διεργασίας
  • Επικοινωνία με όλα τα επίπεδα οργάνωσης
  • Εκτέλεση οποιασδήποτε ενέργειας από άμεσο προϊστάμενο σχετική με το αντικείμενο εργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου να ανταποκρίνεται το προφίλ σου στις απαιτήσεις της θέσης του Μηχανικού Συντήρησης, χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:
  • Πτυχίο Ανώτερης Σχολής (ΤΕΙ) ή ΙΕΚ ή Τεχνικής Σχολής με κατεύθυνση μηχανολογίας.
  • Γνώση χρήσης Η/Υ
  • Καλή γνώση Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες
  • Άδεια πρακτικού μηχανικού
  • Προϋπηρεσία 1 έτους σε αντίστοιχη θέση
  • Επιδεξιότητα στην κατασκευή νέων εξαρτημάτων
  • Γνώση στην τεχνική της συναρμολόγησης και αποσυναρμολόγησης εξαρτημάτων μηχανολογικού εξοπλισμού
  • Ικανότητες διαχείρισης έργου και ικανότητες προφορικής επικοινωνίας
  • Κατάρτιση σε θέματα έκτακτης ανάγκης
  • Δεξιότητες ανίχνευσης λαθών και διαγνώσεων
  • Εμπειρία σε πνευματικά συστήματα αυτόματου ελέγχου
  • Δεξιότητες στην επίλυση προβλημάτων/βλαβών υπό πίεση
  • Ομαδικότητα
  • Συνέπεια και επαγγελματισμός

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει τα ακόλουθα στον Μηχανικό Συντήρησης:
  • Ιδιωτική Ασφαλεια
  • Κάρτα διατακτικών
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σταθερό, ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον με δυνατότητες εξέλιξης
Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση Μηχανικός Συντήρησης σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτησή σου!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση Μηχανικού Συντήρησης παρακαλώ επικοινωνήστε με την Ισμήνη Γράψα στο +306941400209. #jobsengineering #engineeringobs

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.