Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
08/04/2024

Υπάλληλοι τηλεφωνικών πωλήσεων

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Κατασκευαστική Εταιρία αναζητάει Πωλητές / Πωλήτριες τηλεφωνικών πωλήσεων για μερική πενθήμερη εξάωρη απασχόληση.

Δυνατότητα απασχόλησης και από το σπίτι.

(δεν αφορά εξωτερικές πωλήσεις)

Αρμοδιότητες Υποψηφίου

  • Ανάπτυξη πωλήσεων Β2Β (τηλεφωνικά)
  • Προώθηση/Πώληση των υπηρεσιών
  • Εύρεση και διεύρυνση πελατολογίου
  • Διαχείριση και εξυπηρέτηση νέου πελατολογίου καθώς και του ήδη υπάρχοντος
  • Διαπραγμάτευση με τον πελάτη με σκοπό την επίτευξη της πώλησης
  • Επίτευξη στόχων βάση πλάνου πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία επιθυμητή σε τηλεφωνικές πωλήσεις
  • Απολυτήριο Λυκείου, πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ επιθυμητό (πτυχίο/προπτυχιακό πολιτικού μηχανικού θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα)
  • Άνεση στην επικοινωνία και άριστη χρήση του προφορικού λόγου
  • Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ (εμπειρία σε CRM θα εκτιμηθεί)
  • Διαπραγματευτικές ικανότητες

Παροχές

  • Εκπαίδευση σε θέματα Εξυπηρέτησης Πελατών και Εταιρικών Προϊόντων
  • Σταθερός μισθός και ασφάλιση
  • Πρόγραμμα αξιολόγησης & επιβράβευσης
  • Υβριδική εργασία και από το σπίτι
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής και μισθολογικής εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.