Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/6/2018

Υποστήριξη -Διαχείρηση BACK OFFICE Τμήματος Εξαγωγών

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Βιομηχανία επίπλων Μπάνιου στην Σίνδο Θεσσαλονίκης αναζητά  άτομο για την υποστήριξη του τμήματος Εξαγωγών.

Αρμοδιότητες
Προετοιμασία & έκδοση όλων των απαραίτητων συνοδευτικών εγγράφων για την ολοκλήρωση, παρακολούθηση όλης της διαδικασίας για την σωστή και άμεση διεκπεραίωση μίας εξαγωγής.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία τουλάχιστον  πέντε (3) ετών σε αντίστοιχη θέση τμήματος εξαγωγών
  • Γνώση & εμπειρία  σε θέματα παρακολούθησης και των διαδικασιών εισαγωγών - εξαγωγών (προτιμολόγια-μεταφορές εμπορευμάτων-τελωνειακά έγγραφα-διεθνείς όροι πληρωμής κλπ)
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας στον γραπτό & προφορικό λόγο
  • Πολύ καλή γνώση 2ης γλώσσας ( Γαλλικής  ή Ιταλικής) στον γραπτό & προφορικό λόγο
  • Πολύ καλή  γνώση χειρισμού εφαρμογών ΜS Office (Word, Excell)  & Internet
  • Εξοικείωση πληροφοριακού  συστήματος ΕRP και εφαρμογών του
  • Ευχέρεια συμμετοχής σε Ταξίδια - Εκθέσεις
  • Πελατοκεντρική  πρσέγγιση
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Υπευθυνότητα συνέπεια  και πάθος για οργάνωση εργασίας
  • Άνεση στη χρήση του Διαδικτύου

Παροχές

  • Σύμβαση αορίστου χρόνου πλήρους απασχόλησης με ικανοποιητικό μισθό
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον με διαρκή εκπαίδευση
  • Κατάλληλες συνθήκες για επαγγελματική & προσωπική ανάπτυξη
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας και δημιουργικότητας

Πληροφορίες επικοινωνίας  στο info@drop.com.gr  με αναφορά κωδικού  θέσης  DR.BO1