Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
3/5/2024

Υπάλληλος λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η εταιρεία ΔΕΣΙΚΟΣ, η οποία δραστηριοποιείται για περισσότερα από 35 χρόνια στο χώρο του Εμπορίου Ηλεκτρολογικού Υλικού και Φωτισμού, επιθυμεί να προσλάβει Υπάλληλο λογιστηρίου.

Αρμοδιότητες

  • Ενημέρωση και συμφωνία υπολοίπων πελατών – προμηθευτών
  • Καταχώριση λογιστικών εγγράφων (τιμολογίων, εισπράξεων, πληρωμών κ.ά.)
  • Τιμολόγηση-Έκδοση παραστατικών και έλεγχος-παρακολούθησή τους
  • Καταχώρηση και παρακολούθηση τραπεζικών συναλλαγών
  • Συμφωνία αποκλίσεων με σύστημα MyData της ΑΑΔΕ
  • Καθημερινή αρχειοθέτηση εγγράφων λογιστηρίου, οργάνωση & ενημέρωση φυσικού και ηλεκτρονικού αρχείου
  • Εξοικείωση με περιβάλλον TAXIS NET και GOV
  • Υποστήριξη σε όλο το φάσμα των εργασιών του λογιστηρίου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Aπόφοιτος ΙΕΚ / ΤΕΙ / ΑΕΙ σε Λογιστική-Οικονομικά
  • Άριστη γνώση Η/Υ, MS Office (Word, Excel), προγραμμάτων ERP
  • 4ετή προϋπηρεσία σε αντίστοιχο πόστο (θα εκτιμηθεί)
  • Υπευθυνότητα, συνέπεια και ομαδικό πνεύμα
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Προγραμματισμός, οργάνωση, μεθοδικότητα
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικό πνεύμα και ευγένεια
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες & πελατοκεντρικός προσανατολισμός

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση, σταθερό ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Πενθήμερη 8ωρη πρωινή απασχόληση Δευτέρα - Παρασκευή
  • Ευχάριστο, καθαρό και οργανωμένο περιβάλλον εργασίας και ομαδικής συνεργασίας
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση
  • Εκπαίδευση

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.