Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
18/4/2024

Υπεύθυνος /η Υποδοχής

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΡΟΔΟΣ

Το ΙΕΚ ΑΚΜΗ, βραβευμένο ως το «Πιο Καινοτόμο ΙΕΚ στην Ευρώπη» και το μεγαλύτερο Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης στην Ελλάδα με Κρατική Αναγνώριση, στο πλαίσιο της συνεχούς του ανάπτυξης αναζητά να εντάξει στο Ανθρώπινο Δυναμικό του στην Ρόδο:

Περιγραφή Θέσης:
Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης περιλαμβάνουν:

  • Αποτελεσματική λειτουργία του τμήματος υποδοχής στην κεντρική είσοδο της γραμματείας
  • Διαχείριση εισερχόμενων και εξερχόμενων κλήσεων τηλεφωνικού κέντρου
  • Διαχείριση & διεκπεραίωση ηλεκτρονικής & φυσικής αλληλογραφίας
  • Υποδοχή πελατών και συνεργατών
  • Οργάνωση & προγραμματισμός back office εργασιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και Μs Office
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Δυνατότητα ταυτόχρονης εκτέλεσης πολλαπλών εργασιών
  • Εκπληρωμένες Στρατιωτικές υποχρεώσεις (αφορά άνδρες υποψηφίους)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Θα αξιολογηθεί θετικά η προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε δομημένο περιβάλλον εργασίας

Προφίλ Υποψηφίων:

  • Πελατοκεντρική αντίληψη εξυπηρέτησης και ικανότητα προσαρμογής σε ένα δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Εξωστρεφής, ευγενική και ευχάριστη προσωπικότητα με αναπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενο ωράριο εργασίας

Παροχές

Ο Όμιλος μας προσφέρει:
  • Εργασία σε ένα ευχάριστο, ομαδικό και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον και εγκαταστάσεις
  • Άριστες συνθήκες εργασίας και συνεργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση και δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης στο πλαίσιο της δυναμικής ανάπτυξης του Ομίλου

Σας περιμένουμε στην Ομάδα μας!

Όλες οι υποψηφιότητες θα αντιμετωπισθούν με εχεμύθεια και επαγγελματισμό.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.