Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/4/2020

Βοηθός Λογιστή (Maternity Cover)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, εμπορικής εταιρείας που δραστηριοποιείται στον χώρο των τροφίμων, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης
• Καταχώρηση τιμολογίων και λοιπών λογιστικών εγγραφών
• Συμφωνίες πελατών -τραπεζών
• Συμμετοχή στη καθημερινή ροή των εργασιών του λογιστηρίου
• Διαχείριση εξοδολογίων και αδειών
• Απογραφή

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΤΕΙ / ΑΕΙ Λογιστικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης
• Απαραίτητη προϋπηρεσία δύο (2) έως τρία (3) έτη σε ανάλογη θέση
• Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Απαραίτητη η γνώση ERP προγράμματος (επιθυμητή Navision)
• Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Εμπειρία σε εισαγωγική-εξαγωγική εταιρεία επιθυμητή
• Επιθυμητή γνώση κοστολόγησης
• Άριστη ικανότητα οργάνωσης και τήρηση προθεσμιών

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας