Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/04/2024

Υπεύθυνος Αποθήκης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

H Pure Yellow, εισαγωγική εταιρεία με έδρα την Αργυρούπολη αναζητά Υπεύθυνο Αποθήκης για πλήρη απασχόληση.

Περιγραφή Θέσης
  • Συντονισμός αποθηκάριων & τήρηση χρονοδιαγραμμάτων για την προετοιμασία, την εκτέλεση και την αποστολή των παραγγελιών
  • Δημιουργία δρομολογίων και παρακολούθηση πλάνου δρομολογίων για την παράδοση των παραγγελιών
  • Καλή γνώση χρήσης PDA SCANNER
  • Παρακολούθηση των αποθεμάτων της αποθήκης, έλεγχος του στοκ και διαχείριση των χώρων αποθήκευσης
  • Picking & Packaging ( επιλογή προϊόντων, προετοιμασία παραγγελιών & συσκευασία )
  • Παραλαβή, παράδοση & φόρτωση εμπορευμάτων
  • Διενέργεια τακτικών απογραφών για συμφωνία φυσικού και μηχανογραφημένου αποθέματος
  • Διεκπεραίωση παραλαβών, αποθήκευσης & επιστροφών
  • Συνεργασία με το τμήμα πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία 3 ετών σε ανάλογη θέση και διαχείριση ομάδας
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Καλή Γνώση Προγραμμάτων ERP και Microsoft Office
  • Ικανότητα προγραμματισμού και οργάνωσης
  • Πτυχίο ανώτερης ή ανώτατης εκπαίδευσης θα εκτιμηθεί
  • Ικανότητα σωστής διαχείρισης χρόνου
  • Έφεση στην διαχείριση και καθοδήγηση ομάδας
  • Όρεξη για δουλειά και ικανότητα στην επίλυση προβλημάτων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον