Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
05/04/2024

Front Desk

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ - ΣΥΝΤΑΓΜΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ενδιαφερόμαστε να προσθέσουμε στο ανθρώπινο δυναμικό του ξενοδοχείου μας, ATHENS 1890 Hotel & Spa, υποψηφίους για το τμήμα των κρατήσεων (Reservations), που θα καλύπτει κάποιες ώρες και θέση στο Front Office .

Αρμοδιότητες
  • Εύρυθμη λειτουργία της υποδοχής , ταμείου, check-in, check-out
  • Ενημέρωση και εξυπηρέτηση επιθυμιών πελατών, concierge
  • Χειρισμός κρατήσεων, παραπόνων, μηνυμάτων πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γνώσεις διαχείρισης Chanel Manager & Booking Engine (κατά προτίμηση PrimalRes & Webhotelier)
  • Γνώσεις διαχείρισης extranets/ OTA'S (Booking.com, Expedia etc )
  • Γνώσεις διαχείρισης PMS (ξενοδοχειακό πρόγραμμα κατά προτίμηση Welcome)
  • Γνώσεις δημιουργίας τιμοκαταλόγων & προσφορών
  • Τιμολογιακή στρατηγική δωματίων
  • Γνώσεις στρατηγικής πωλήσεων και πολιτικών πληρωμών/ακυρώσεων (μεμονωμένων πελατών και συνεργαζόμενων γραφείων)
  • Έλεγχος τιμών ανταγωνισμού
  • Έλεγχος κρατήσεων και αλληλογραφίας
  • Γνώσεις reporting πωλήσεων - κρατήσεων
  • Οργάνωση και διαχείριση τμήματος Reception (ταμείο κτλ.)
  • Γνώσεις αφίξεων - αναχωρήσεων
  • Διαχείριση κρίσεων πελατών
  • Διαχείριση κρίσεων καταλύματος
  • Γενικές γνώσεις H/Y (excel, word, power point)
  • Άριστη επαφή με πελάτες και συνεργάτες
  • Άριστη γνώση H/Y, MS Office
  • Ομαδικό πνεύμα και ικανότητα συνεργασίας
  • Οργανωτικό και επικοινωνιακό προφίλ
  • Παρατηρητικότητα και μεθοδικότητα

Παροχές

  • Πλήρης ασφαλιστική κάλυψη, με βάση την κλαδική σύμβαση
  • Ικανοποιητικές αποδοχές

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.