Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/04/2024

Υπεύθυνος Πλυντηρίων - Λινοθήκης

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το 4* Ξενοδοχείο Poseidon Sea Resort στο Νέο Μαρμαρά Χαλκιδικής, έχοντας πάντα ως στόχο να προσφέρει φιλόξενο σέρβις και ποιοτικές υπηρεσίες, επιθυμεί να προσλάβει προσωπικό για την καλοκαιρινή σεζόν 2024.

Αν η ποιότητα στην παροχή των υπηρεσιών, η καλή και με προοπτικές συνεργασία σάς εκφράζουν, θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σας.

Θέση: Υπάλληλος πλυντηρίου

Καθήκοντα:
  • Ο υπάλληλος πλυντηρίου είναι υπεύθυνος για τον καθαρισμό και τη φροντίδα των λινών και άλλων υφασμάτων που χρησιμοποιούνται στο ξενοδοχείο.
  • Οργανώνει τα ρούχα και τα υφάσματα σε κατηγορίες, όπως πετσέτες, σεντόνια, ρούχα κρεβατιού και άλλα, για να εξασφαλίσει τον σωστό καθαρισμό και τη διατήρηση της ποιότητας.
  • Χρησιμοποιεί τα κατάλληλα απορρυπαντικά και χημικά για τον καθαρισμό και την απολύμανση των υφασμάτων, με σκοπό να διατηρηθεί η υγιεινή.
  • Ο υπάλληλος πλυντηρίου πρέπει να διατηρεί τα μηχανήματα σε καλή κατάσταση ώστε να εξασφαλίζει τη σωστή λειτουργία τους και να αναφέρει οποιεσδήποτε βλάβες ή προβλήματα στον εξοπλισμό ή τα ρούχα, ώστε να επιδιορθώνονται άμεσα.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ικανότητα εργασίας σε ένα γρήγορο και πολυάσχολο περιβάλλον.
  • Επιμέλεια και προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Ικανότητα συνεργασίας με την ομάδα καθαριότητας και άλλα τμήματα του ξενοδοχείου.
  • Κατανόηση και τήρηση των προτύπων υγιεινής και ασφάλειας του ξενοδοχείου.

Παροχές

  • Επαγγελματικό και σταθερό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτική μακροχρόνιας συνεργασίας
  • Διαμονή και διατροφή
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.