Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
9/4/2024

Ηλεκτρολόγος Βάρδιας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΙΛΚΙΣ

Διαθέτεις υπευθυνότητα, επαγγελματισμό και εμπειρία ως Ηλεκτρολόγος Βάρδιας;

Θα ήθελες να γίνεις μέλος μιας εταιρείας ηγέτη που δρατηριοποιείται στον κλάδο της ενέργειας;

Εάν ενδιαφέρεσαι να συμβάλλεις στην ασφαλή και εύρυθμη λειτουργία της παραγωγής, αλλά και της ευρύτερης ανάπτυξης της εταιρείας, τότε περιμένουμε την αίτηση σου!

Ως Ηλεκτρολόγος Βάρδιας θα έχεις τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Ηλεκτρολογική και μηχανολογική συντήρηση για την απρόσκοπτη λειτουργία της παραγωγής
  • Επίβλεψη ορθής χρήσης του ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού
  • Επίλυση βλαβών με σκοπό την διασφάλιση της σωστής λειτουργίας των εγκαταστάσεων
  • Τήρηση αυστηρών προδιαγραφών ασφαλείας
  • Συμμετοχή σε project που αφορούν την περαιτέρω ανάπτυξη της εταιρείας
  • Συνεργασία με άλλα τμήματα για την επίλυση τεχνικών ζητημάτων και την ολοκλήρωση έργων

Απαραίτητα Προσόντα

Για να μπορέσεις να ανταποκριθείς στο ρόλο του/της Ηλεκτρολόγου Βάρδιας θα πρέπει να διαθέτεις:

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ΤΕΙ ή πτυχιούχος Ηλεκτρολόγος ΤΕΕ / ΕΠΑ.Λ. / ΙΕΚ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανία
  • Καλή γνώση ηλεκτρικών εγκαταστάσεων και ηλεκτρολογικού σχεδίου
  • Καλή γνώση βιομηχανικού αυτοματισμού και προγραμματισμού PLC
  • Εξοικείωση με ηλεκτρικά όργανα και ηλεκτρολογικά εργαλεία
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Πολύ καλή γνώση MS Office και αγγλικών
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενο πρόγραμμα με βάρδιες
  • Επαγγελματισμός
  • Συνέπεια και Υπευθυνότητα
  • Εργατικότητα
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

Η εταιρεία για τη θέση του/της Ηλεκτρολόγου Βάρδιας προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο και ασφαλές περιβάλλον εργασίας
  • Ιδιωτική κάλυψη υγείας
  • Διαρκής εκπαίδευση, επιμόρφωση και ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη σε ένα δυναμικό και πολυεθνικό περιβάλλον
Αν ενδιαφέρεσαι για τη θέση "Ηλεκτρολόγος Βάρδιας", στείλε μας απευθείας την αίτηση σου και αφού την αξιολογήσουμε θα επικοινωνήσουμε μαζί σου.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλείς Δευτέρα έως Παρασκευή 9:30 - 17:30 στο +30 6940276237 και να ζητήσεις τη Φαίη Βασιμβόση.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.