Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/10/2020

Product Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Έχεις εμπειρία ως Product Manager στον χώρο των φαρμάκων και προϊόντων φαρμακείου;

Θέλεις να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου σε μια δυναμικά εξελισσόμενη εταιρεία;

Μη χάσεις την ευκαιρία να κάνεις τώρα την αίτησή σου!

Οι αρμοδιότητες του/της Product Manager είναι:
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία, ανάπτυξη και εφαρμογή του ετήσιου πλάνου μάρκετινγκ με απώτερο στόχο την επίτευξη και υπέρβαση των εταιρικών στόχων
  • Παρακολούθηση και ανάλυση της απόδοσης των brands και των προϊοντικών κατηγοριών
  • Άμεση συνεργασία με προμηθευτές και με εξωτερικούς συνεργάτες με σκοπό την προετοιμασία ετήσιων πλάνων προωθητικών ενεργειών
  • Ανάλυση P&L προϊοντικών κατηγοριών, αξιολόγηση και ορισμός στρατηγικής εξέλιξης των κατηγοριών
  • Ανάπτυξη διορθωτικών ενεργειών όποτε κρίνεται απαραίτητο, με στόχο την καλύτερη δυνατή απόδοση
  • Ανάλυση και αξιολόγηση των τάσεων της αγοράς, έρευνα καταναλωτή και προσδιορισμός των κατάλληλων ενεργειών
  • Συμμετοχή σε νέα λανσαρίσματα και επίβλεψη των προωθητικών καμπανιών
  • Ανάπτυξη και εφαρμογή digital marketing ενεργειών, σε συνεργασία με εξωτερικούς συνεργάτες
  • Επίβλεψη των αποθεμάτων και των παραγγελιών σε συνεργασία με το τμήμα πωλήσεων και logistics

Απαραίτητα Προσόντα

Τα απαραίτητα προσόντα για τη θέση του/της Product Manager είναι τα παρακάτω:
  • Πτυχίο Marketing/ Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Βιολογίας/συναφούς αντικειμένου
  • Τουλάχιστον 3-5 έτη σε αντίστοιχη θέση εργασίας στον κλάδο των φαρμακευτικών ή παραφαρμακευτικών προϊόντων
  • Εμπειρία σε θέση πωλήσεων/ιατρικού επισκέπτη σε αντίστοιχα κανάλια θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Εμπειρία σε λανσάρισμα νέων προϊόντων (έρευνα και ανάπτυξη), καθώς και γνώση P&L
  • Εμπειρία σε ενέργειες digital marketing
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας, τόσο γραπτή όσο και προφορική
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Ισχυρή εμπορική σκέψη
  • Δεξιότητες ανάπτυξης ισχυρών σχέσεων και διαπραγμάτευσης
  • Προσήλωση στο αποτέλεσμα και στην επίτευξη εμπορικών στόχων
  • Ισχυρές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δεξιότητες σχεδιασμού και ανάλυσης
  • Δημιουργικότητα και καινοτομία
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε μεταβαλλόμενες συνθήκες
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα και ομαδικότητα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει στον/στην Product Manager τα παρακάτω:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εταιρικό λάπτοπ
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης καριέρας
Αν θεωρείτε ότι το προφίλ σας ταιριάζει σε αυτή τη θέση Product Manager. τότε περιμένουμε την αίτησή σας!

Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να καλέσετε την Άννα Βε στο 2106770523 #marketingjobs

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.