Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/05/2021

Προϊστάμενoς Παραγωγής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΓΧΙΑΛΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρία ΜΑΡΙΟΓΛΟΥ ΑΒΕΕ(ΠΑΝΜΟΝΩΤΙΚΗ) με δραστηριότητα την παραγωγή προϊόντων Διογκωμένης Πολυστερίνηςκαι έδρα την Αγχίαλο Θεσσαλονίκης αναζητά Προϊστάμενo Παραγωγής.

H παρούσα θέση καλύπτει τις παρακάτω αρμοδιότητες:

  • Έλεγχος και συντονισμός των εργαζομένων της παραγωγής για την έγκαιρη, ποιοτική και αποτελεσματική υλοποίηση του προγράμματος παραγωγής
  • Διασφάλιση των προδιαγραφών κατασκευής και λειτουργίας των προϊόντων όπως αυτές ορίζονται από το τμήμα σχεδιασμού και ποιότητας της εταιρίας
  • Ευθύνη για την εύρυθμη λειτουργία των μηχανημάτων και την τήρηση των κανόνων ασφαλείας
  • Βελτιστοποίηση ανάλωσης πρώτων υλών και διαχείρισης πόρων
  • Υπόδειξη διορθωτικών ενεργειών για τη βελτίωση της απόδοσης του τμήματος παραγωγής
  • Συστηματική επικοινωνία με τον μηχανικό παραγωγής, τους τεχνίτες παραγωγής για την εύρυθμη λειτουργία του τμήματος και τον χρονικό προγραμματισμό των εργασιών
  • Έλεγχο εγκαταστάσεων και γνώση λειτουργίας αυτών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Τρία (3) έτη προϋπηρεσίας σε θέση παραγωγής, γραμμών παραγωγής ή προγράμματος παραγωγής
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας & κόστους-οφέλους
  • Διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Δημιουργικότητα και αναλυτική σκέψη

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
  • Εργασία σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία