Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
27/04/2024

Σερβιτόροι - Aperitivo Bar

Εστίαση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το Nastro - Cicchetti Bar στην Αθήνα αναζητεί Σερβιτόρους γεμάτους όρεξη και ενθουσιασμό για να ενταχθούν στην ομάδα.
Ιδανικοί υποψήφιοι είναι εκείνοι που έχουν πάθος για αυτό που κάνουν και αγαπούν τα aperitif το κρασί και το καλό φαγητό, ώστε να μπορούν να μεταδώσουν τη γνώση τους και να δημιουργήσουν μια μοναδική εμπειρία στους επισκέπτες.

Αρμοδιότητες:

  • Υποδοχή και εξυπηρέτηση των πελατών και συνεργατών.
  • Υπεύθυνοι για την αποδοχή και διεκπεραίωση των παραγγελιών.
  • Μελέτη και γνώση των προϊόντων/ menu (απεριτίφ, κοκτέιλ, κρασί και cicchetti) ώστε να πληροφορούνται με λεπτομέρεια οι πελάτες εάν ζητηθεί και να καθοδηγούνται αναλόγως
  • Οργάνωση πάσου
  • Καθαριότητα και διατήρηση του χώρου εντός των προτύπων υγιεινής και καθαριότητας
  • Χρήση λογισμικού λήψης παραγγελιών και αποθήκης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία/ Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση (απαραίτητη)
  • Ευδιάθετοι, Φιλικοί και εξυπηρετικοί με τους πελάτες με ευχάριστη προσωπικότητα
  • Προσηλωμένοι στην ποιότητα και λεπτομέρεια
  • Δεξιότητες επικοινωνίας και διαχείρισης χρόνου
  • Άριστη χρήση Aγγλικών

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.