Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/04/2024

Υπεύθυνος Αποθήκης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΔΙΑΒΑΤΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρεία Μεταφορών και Logistics στην Δυτική Θεσσαλονίκη, αναζητά Yπεύθυνο Αποθήκης για πλήρη απασχόληση.

Κύριες αρμοδιότητες της θέσης:

  • Οργάνωση, προετοιμασία & εκτέλεση εισερχομένων και εξερχομένων εμπορευμάτων.
  • Οργάνωση και εκτέλεση λοιπών εργασιών εντός Αποθήκης
  • Τακτοποίηση και ορθή χωροθέτηση της Αποθήκης σύμφωνα με τις υποδείξεις της διοίκησης
  • Συμμόρφωση με τις διαδικασίες που αφορούν την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών, την ασφάλεια της πληροφορίας.
  • Κατάλληλη χρήση του εξοπλισμού και των μέσων που απαιτούνται για την εκτέλεση της εργασίας του.
  • Ενημέρωση υπευθύνου σε περίπτωση εντοπισμού προβλημάτων λειτουργίας και προτάσεις διορθωτικών ενεργειών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία στον τομέα Logistics τουλάχιστον 2 ετών (παραλαβή-αποθήκευση, συλλογή και συσκευασία παραγγελιών).
  • Χρήση χειρισμού ανυψωτικών μηχανημάτων.
  • Κατοχή διπλώματος Ι.Χ.
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Επιπλέον γνώση ξένης γλώσσας θα εκτιμηθεί ανάλογα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό και εξελίξιμο πακέτο αποδοχών
  • Εργασία σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία
  • Πλήρης απασχόληση

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.