Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
11/4/2024

Customer Success Officer (Lubricants)

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΠΡΟΑΣΤΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Έχεις τη δυνατότητα να ιεραρχείς, να οργανώνεσαι και να κάνεις πολλαπλές εργασίες ταυτόχρονα;

Η Optimal HR Group, για λογαριασμό πελάτη της, αποκλειστικού διανομέα κορυφαίων λιπαντικών για την ελληνική αγορά, αναζητά Στέλεχος Εξυπηρέτησης Πελατών και Διοικητικής Υποστήριξης.

Αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση / διαχείριση παραγγελιών πελατών (Πιστοληπτικός Έλεγχος – Τιμές – Πελάτες – Αποθέματα)
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων αποθήκης & απογραφή αυτών σε συνεργασία με το λογιστήριο
  • Αποστολή παραγγελιών προμηθευτών & οργάνωση φορτώσεων από εξωτερικό σε συνεργασία με planning
  • Αποστολή αρχείων παραλαβής σε αποθήκη (Κωδικούς –Περιγραφή –Ποσότητες – Προμηθευτές κτλ.)
  • Διαχείριση Αποστολών / Επιστροφών
  • Καταχώρηση Δελτίων Εισαγωγής & Αποστολής στο ERP & Αρχειοθέτηση
  • Έκδοση & Αποστολή Τιμολογίων (μηχανογραφημένων, χειρόγραφων, ξενόγλωσσων, καταχώρηση ERP)
  • Έκδοση Πιστωτικών Τζίρου (Ετήσια και 3μηνιαία) – Καλής Πληρωμής επιστροφών
  • Reporting (Ημερήσιες Παραγγελίες, Υλικά Marketing, Back Orders, Παράπονα)
  • Τηλεφωνική Εξυπηρέτηση πελατών
  • Διαχείριση Παραπόνων
  • Αποστολή Δελτίων Δεδομένων Ασφαλείας και Τεχνικών Φυλλαδίων
  • Πιστοληπτικός Έλεγχος νέου πελάτη σε συνεργασία με Οικονομικό Τμήμα

Απαραίτητα Προσόντα

Τί χρειάζεσαι:

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ
  • Τουλάχιστον 4-5 χρόνια εργασιακής εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (προφορική & γραπτή), οποιαδήποτε άλλη γλώσσα θα θεωρηθεί προσόν
  • Άριστη γνώση MS Office (ειδικά EXCEL)

Απαραίτητες Δεξιότητες:

  • Ισχυρές οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητα να χειρίζεσαι πολλαπλές εργασίες παράλληλα
  • Προσαρμοστικότητα σε μεταβαλλόμενες συνθήκες, προτεραιοποίηση εργασιών και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Δεξιότητες διαχείρισης χρόνου με ικανότητα τήρησης προθεσμιών
  • Άριστες διαπροσωπικές δεξιότητες και ικανότητα αποτελεσματικής επικοινωνίας σε όλα τα επίπεδα
  • Ισχυρή εργασιακή ηθική και αίσθηση εχεμύθειας

Παροχές

Τί προσφέρει η εταιρεία:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές καριέρας σε ένα αναπτυσσόμενο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.