Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/09/2022

Καθηγητές / Καθηγήτριες Μαθηματικών για τις τάξεις λυκείου

Εκπαίδευση

Πόλη ΒΥΡΩΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Τα κέντρα μέσης εκπαίδευσης ΑΡΕΙΜΑΝΙΟ®, βραβευμένα με το Education Leader Award για την "Καινοτομία στη Διδασκαλία" είναι ο τέλειος οργανισμός για να πετύχετε τους στόχους σας.

Αναζητούμε για την ακαδημαϊκή χρονιά 2022 – 2023: Καθηγητές/καθηγήτριες Μαθηματικών για τις τάξεις λυκείου για την περιοχή του Βύρωνα.

Η Θέση
Ο κύριος στόχος σας είναι να δημιουργήσετε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον μάθησης, το οποίο θα βοηθήσει τους μαθητές να επιτύχουν τους στόχους και τα όνειρά τους.

Αρμοδιότητες

  • Ακολουθείτε το αναλυτικό πρόγραμμα της Ακαδημαϊκής μας Ομάδας (σχέδια μαθημάτων, εργασίες, εκθέσεις, εικονικές εξετάσεις)
  • Αναθέτετε ασκήσεις και εργασίες στους μαθητές και τις αξιολογείτε
  • Συμπληρώνετε τις αναφορές προόδου των μαθητών
  • Διασφαλίζετε ότι η τάξη παραμένει τακτοποιημένη
  • Δημιουργείτε σχέσεις εμπιστοσύνης με τους μαθητές, τους γονείς και το λοιπό προσωπικό

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αφοσίωση στους μαθητές και πάθος για εκπαίδευση
  • Αναγνωρισμένος τίτλος σπουδών, BSc/BA στις Θετικές ή Οικονομικές Επιστήμες
  • Προϋπηρεσία διδασκαλίας τουλάχιστον 2 χρόνια, άνεση στην διδασκαλία, μεταδοτικότητα, ομαδικότητα
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά, εξαιρετικές επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητες διαχείρισης της τάξης
  • Εξοικείωση με εκπαιδευτικά λογισμικά, διαδικτυακές πλατφόρμες διδασκαλίας και διαδραστικό πίνακα

Παροχές

Προσφέρουμε
  • Ένα ευχάριστο, υποστηρικτικό περιβάλλον, στο οποίο κυριαρχεί ομαδικό πνεύμα
  • Διαρκή επιμόρφωση μέσω ετήσιων εκπαιδεύσεων
  • Ευκαιρίες για επαγγελματική ανέλιξη μέσω του μοναδικού μας Προγράμματος Όραμα Καριέρας
  • Οικονομική ασφάλεια και ελκυστικό πακέτο αποδοχών
Αν αγαπάτε το αντικείμενο σας και έχετε την ικανότητα να διδάξετε με υπομονή και ενθουσιασμό, θα χαρούμε να σας γνωρίσουμε.