Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
02/05/2024

Μηχανικός Παραγωγής και Συντήρησης ΠΑΠΑΣΤΡΑΤΟΣ

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η MANTIS BEYOND INNOVATION για λογαριασμό του πελάτη μας, ΠΑΠΑΣΤΡΑΤΟΣ , αναζητούμε Μηχανικό Παραγωγής και Συντήρησης.

Το εργοστάσιό μας βρίσκεται στον Ασπρόπυργο και λειτουργεί 24x7, ο ρόλος περιλαμβάνει σχήμα τεσσάρων (4) ημερών εργασίας ακολουθούμενες από δύο (2) ρεπό.

Περιγραφή Θέσης:

  • Παρακολούθηση, έλεγχος και διατήρηση των τεχνικών συνθηκών/προτύπων σύμφωνα με τις κατευθυντήριες οδηγίες των κατασκευαστών του εξοπλισμού και της ΡΜΙ
  •  Εκτέλεση δραστηριοτήτων στον εξοπλισμό που του/της έχει ανατεθεί προκειμένου να διασφαλιστεί η συνεχής και αξιόπιστη λειτουργία του εξοπλισμού, να μεγιστοποιηθεί η παραγωγή και η ποιότητα του προϊόντος να παραμένει σε υψηλά επίπεδα και πάντοτε σύμφωνα με τα πρότυπα ασφαλείας της ΡΜΙ
  •   Διασφάλιση της διαδικασίας και της ποιότητας των προϊόντων έτσι ώστε να πληρούν τα πρότυπα ποιότητας και παραγωγικότητας. Εκτέλεση των κατάλληλων διορθωτικών ενεργειών όπου αυτό απαιτείται
  •  Επίλυση βλαβών και πραγματοποίηση ρυθμίσεων, προσαρμογών ή τεχνικών τροποποιήσεων του εξοπλισμού.
  • Προσδιορισμός της αιτίας κάθε τεχνικού προβλήματος και επίλυση του
  •  Ανάλυση των δεικτών απόδοσης( KPIs) και ποιότητας και υποστήριξη της παραγωγής για την επίτευξη αυτών, παροχή λύσεων σε δύσκολα τεχνικά ζητήματα και εκτέλεση των τυποποιημένων μεθόδων αντιμετώπισης προβλημάτων
  •  Διαχείριση διαθεσιμότητας ανταλλακτικών και σωστής χρήσης του εξοπλισμού, παρακολούθηση των τεχνικών αλλαγών στον εξοπλισμό και ενημέρωση των τεχνικών εγχειριδίων
  • Υποστήριξη σε δραστηριότητες back office όπως η δημιουργία οδηγιών εργασίας και προτύπων για μηχανικές εργασίες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Σχολής Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Αδειούχος τεχνικός, σύμφωνα με το νόμο (σύμφωνα με το ΠΔ115/2012)
  • Προηγουμένη σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 5-8 ετών σε τεχνικό τομέα ή βιομηχανικό περιβάλλον
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στη λειτουργία μηχανημάτων συνεργείου και καλή γνώση πνευματικών συστημάτων και εξοπλισμού μεταφοράς προϊόντων
  • Ικανότητα διαχείρισης προγραμμάτων συνεχούς βελτίωσης (ΤΡΜ/LEAN)
  • Καλή γνώση CAD και ERP
  • Καλή γνώση και χρήση της αγγλικής γλώσσας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψηφίους)

Παροχές

    Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

    Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.