Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
24/04/2024

Γραμματεία Πωλήσεων

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η εταιρεία MICPLAST δραστηριοποιείται στις πλαστικές γλάστρες και τα είδη κήπου.
Εδρεύουμε στον Ασπρόπυργο Αττικής.
Αναζητούμε να προσλάβουμε υποψήφιο/-α για πλήρη απασχόληση στη θέση:

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΠΩΛΗΣΕΩΝ

Αρμοδιότητες:

  • Λήψη, καταχώριση και διαχείριση παραγγελιών.
  • Παρακολούθηση των παραγγελιών στο εξωτερικό και το εσωτερικό και των χρόνων παράδοσης
  • Διαχείριση εισαγωγών και συνεργασία με μεταφορικές για την διακίνηση και παραλαβή των παραγγελιών
  • Υποστήριξη τμήματος πωλήσεων εσωτερικού (προετοιμασία διαφόρων reports, στατιστικά στοιχεία, επικοινωνία με πελάτες, διαχείριση παραγγελιών και επιστροφών, κλπ)
  • Επικοινωνία, διαχείριση και εξυπηρέτηση των πελατών της εταιρίας.
  • Έκδοση τιμολογίων και παραστατικών.
  • Εφαρμογή των πολιτικών & κανόνων λειτουργίας της επιχείρησης.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Softone και προγραμμάτων MS Office
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Οργανωτικότητα, υπευθυνότητα και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους.
  • Απόφοιτος/ απόφοιτη ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ ή ισότιμης σχολής εξωτερικού.
  • Ευγενικός χαρακτήρας, ομαδικό πνεύμα.
  • Γνώση CRM

Παροχές

  • Μόνιμη απασχόληση
  • Ικανοποιητικός Μισθός

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.