Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/1/2020

Τεχνικός Σύμβουλος Αυτοκινήτων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η εταιρεία μας, επίσημος διανομέας και επισκευαστής αυτοκινήτων, αναζητά νέο συνεργάτη στο τμήμα του After Sales για ν' αναλάβει το ρόλο του Τεχνικού Συμβούλου. Η καθημερινή ενασχόληση της συγκεκριμένης θέσης αφορά κυρίως στην παραλαβή/παράδοση αυτοκινήτων και αποτύπωση κατάστασης, στην έκδοση εντολών, στην επεξήγηση βλαβών και στην εξυπηρέτηση.

Αρμοδιότητες

  • Εξυπηρέτηση πελατών
  • Παροχή τεχνικών συμβουλών συντήρησης/επισκευής οχημάτων στην καθορισμένη θέση (Direct Reception)
  • Παρακολούθηση κι εφαρμογή των όρων συντηρήσεων
  • Προγραμματισμός ραντεβού service & χρονοδιαγραμμάτων
  • Παραλαβή/παράδοση οχημάτων σύμφωνα με εταιρικά πρότυπα
  • Εκτιμήσεις κόστους, επεξήγηση βλαβών
  • Δρομολόγηση εντολών συνεργείου
  • Σύνταξη αναφορών
  • Εκπλήρωση ποσοτικών, ποιοτικών κι επιμέρους στόχων
  • Ενεργές πωλήσεις ανταλλακτικών, αξεσουάρ και προϊόντων Lifestyle

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ & συστημάτων (MS Office, ERP, CRM)
  • Πτυχίο μηχανολογίας ή ανάλογης ειδικότητας
  • Προϋπηρεσία 1-3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας και δεξιότητες πωλήσεων
  • Θετική διάθεση & συνεργασία
  • Δέσμευση για παροχή υπηρεσιών υψηλού επιπέδου

Παροχές

  • Άριστο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας βασισμένο σε πολυεθνικά πρότυπα
  • Σύστημα αξιολόγησης απόδοσης κι επιβράβευσης
  • Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη δεξιοτήτων
  • Σημαντικές ευκαιρίες εξέλιξης σε έναν διαρκώς αναπτυσσόμενο κλάδο