Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/3/2024

Call Center Team Leader / Υπεύθυνος Call Center

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Βασικές πληροφορίες

Στην Hellenic Radio Services Mobile ΑΕ, μέλος του ομίλου HRS AE, με γραφεία σε Ελλάδα, Νιγηρία, Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα, ΗΠΑ, είμαστε μια ομάδα ανθρώπων με πάθος για την τηλεπικοινωνία. Από την πρώτη μέρα μέχρι και σήμερα, είμαστε στην υπηρεσία όσων θέλουν υπηρεσίες οικονομικής επικοινωνίας. Πιστεύουμε ότι η επικοινωνία, εκτός από αγαθό, είναι και δικαίωμα. Γι’ αυτό συνδυάζουμε τις καλύτερες δυνατές υπηρεσίες στα πιο συμφέροντα πακέτα – για όλους. Το 2019 ξεκινήσαμε να γράφουμε το δεύτερο κεφάλαιό μας. Εκτός από τις τηλεπικοινωνίες, επεκτείναμε τις υπηρεσίες μας και στον τομέα της παροχής ενέργειας.

Περιγραφή θέσης

Η HRS Mobile αναζητά Team Leader, για 8ωρη, πρωϊνή απασχόληση, υπεύθυνο για την λειτουργία και τα αποτελέσματα της ομάδας του call center.

Αρμοδιότητες:

  • Είναι υπεύθυνος για τη καθοδήγηση των μελών της ομάδας με στόχο την επίτευξη του αποτελέσματος
  • Καθοδηγεί το ανθρώπινο δυναμικό της ομάδας ευθύνης του μέσω ατομικών και ομαδικών συναντήσεων
  • Συντονίζει την ομάδα έτσι ώστε καθημερινά να επιτυγχάνεται ο συμφωνημένος στόχος
  • Είναι υπεύθυνος, μέσω monitoring, να διασφαλίζει τη σωστή και βάσει των οδηγιών, διαχείριση τηλεφωνικών επικοινωνιών της ομάδας
  • Συμβάλει με την ενεργή συμμετοχή του στη δημιουργία κλίματος εμπιστοσύνης, ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Αξιολογεί συντονισμένα & μεθοδικά την ατομική και συνολική απόδοση της ομάδας του.
  • Ελέγχει τα ποσοστά απουσιών της ομάδας που ανήκει και ενεργεί για την βελτίωση και ελαχιστοποίηση του ποσοστού αυτού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε οργανωμένο τηλεφωνικό κέντρο.
  • Απαραίτητη η προϋπηρεσία σε call center
  • Εξοικείωση με υπολογιστές & συστήματα CRM
  • Ικανότητα να εκπαιδεύει, εμπνέει, παρακινεί και να ανατροφοδοτεί τα μέλη της ομάδας του.
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Ομαδικό πνεύμα και επικοινωνιακές ικανότητες

Παροχές

  • Σταθερός μηνιαίος μισθός, με πλήρη ασφάλιση
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου πλήρους απασχόληση
  • Ρεαλιστικά bonus παραγωγικότητας