Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/4/2024

Πωλητής / Πωλήτρια Λιανικής

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΒΕΡΟΙΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H Oriento Α.Ε. είναι μία ελληνική επιχείρηση, που δραστηριοποιείται στην εμπορία οικιακού ιματισμού από το 1958.
Η ομάδα μας μεγαλώνει. Θέλεις να γίνεις και εσύ μέλος της; Αναζητούμε πωλητή για πλήρη απασχόληση στο κατάστημά μας, στην Βέροια.

Αρμοδιότητες:

  • Φροντίδα για την εξυπηρέτηση και τη θετική εμπειρία των πελατών
  • Τακτοποίηση προϊόντων στα ράφια/κρεμάστρες και παρακολούθηση ελλείψεων.
  • Ποιοτικό και ποσοτικό έλεγχο κατά τη παραλαβή και αποστολή παραγγελιών, βάσει των σχετικών παραστατικών.
  • Απογραφή και έλεγχος αποθεμάτων.
  • Οργάνωση και Χωροταξική Διαχείριση Αποθήκης.
  • Εφαρμογή και τήρηση των αρχείων, διαδικασιών και καταγραφών της αποθήκης.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία
  • Απόφοιτος δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.
  • Δίπλωμα οδήγησης τύπου Β
  • Ολοκληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Γνώση και δεξιότητα στον έλεγχο αποθεμάτων (απογραφές), ικανότητα διεξαγωγής αξιόπιστων ελέγχων
  • Βασική χρήση Η/Υ

Δεξιότητες:

  • Υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Ικανότητα ομαδικής εργασίας
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Θετική διάθεση στην εξυπηρέτηση πελατών
  • Ευελιξία, Παρατηρητικότητα, Αντίληψη

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.