Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
19/04/2024

Στελεχος Τμήματος Ποιοτικού Ελέγχου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΗΒΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία παραγωγής πλαστικών ζητά για το εργοστάσιό της στην Θήβα υποψήφιο/α για τo τμήμα  Ποιοτικού Ελέγχου.

Περιγραφή Θέσης
Ο κάτοχος της θέσης θα είναι υπεύθυνος για την δειγματοληψία, τον έλεγχο και την παρακολούθηση της παραγωγικής διαδικασία και των τελικών προϊόντων, λαμβάνοντας δείγματα και διεκπεραιώνοντας τους προβλεπόμενους ελέγχους με τον οπτικό και εργαστηριακό ποιοτικό έλεγχο (μετρήσεις διαστάσεων & συναρμολόγησή προϊόντων) με σκοπό την διασφάλιση της ποιότητάς τους, τον τελικό έλεγχο και την αποδέσμευση του τελικού προϊόντος. Εφαρμογή και έλεγχος για την υλοποίηση των απαιτήσεων και των προδιαγραφών των πελατών. Προετοιμασία ποιοτικού φακέλου για νέα προϊόντα προς έγκριση από τους πελάτες.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ (Θετικών Επιστημών) / ΤΕΙ (σχετικής κατεύθυνσης) ή Μηχανικού
  • Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία σε ποιοτικό έλεγχο δεν είναι απαραίτητη
  • Καλή γνώση Αγγλικών, πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και των εφαρμογών MS Office
  • Καλές οργανωτικές δεξιότητες
  • Προσοχή στην λεπτομέρεια, καθώς και ευχέρεια στην ομαδική εργασία
  • Υπευθυνότητα, συνέπεια, ταχύτητα και αξιοπιστία
  • Ικανότητα προγραμματισμού προτεραιοτήτων και διαχείρισης χρόνου

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πλήρης καθοδήγηση και Συνεχής εκπαίδευση
  • Ευχάριστο και οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.