Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/7/2020

Sales Manager

Υγεία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρία ιατρικών προϊόντων, αναζητά για την στελέχωσή της, στον νομό Θεσσαλονίκη:

SALES MANAGER

Αρμοδιότητες:
• Παρακολούθηση των στατιστικών στοιχείων πωλήσεων και αγορών
• Παρακολούθηση της παραγωγικότητας των εργαζόμενων
• Υπεύθυνος για την διασφάλιση ποιότητας της εταιρίας
• Τήρηση της εμπορικής πολιτικής της εταιρίας
• Ανάλυση ανταγωνισμού
• Συμμετοχή στη διεξαγωγή έρευνας για τον εντοπισμό πελατειακών αναγκών και κενών στην αγορά
• Συμμετοχή στην επιλογή προϊόντων, με επισκέψεις σε εκθέσεις εξωτερικού
• Επικοινωνία με οίκους του εξωτερικού
• Εκπαίδευση και υποστήριξη των πωλητών
• Συμμετοχή στη διαδικασία επιλογής υποψηφίων για πρόσληψη

Απαραίτητα Προσόντα

• Σπουδές Marketing ή Διοίκησης Επιχειρήσεων
• Απαραίτητη η εμπειρία τουλάχιστον για 3 χρόνια σε ανάλογη θέση και 5 χρόνια στον ιατρικό χώρο
• Άριστη γνώση αγγλικών
• Σύγχρονες τεχνικές πωλήσεων και διαπραγμάτευσης
• Ικανότητα αποτελεσματικής διοίκησης και παρακίνησης ομάδας πωλήσεων
• Πολύ καλή γνώση Η/Υ (MS Office, ERP / CRM)
• Άτομο εμπιστοσύνης και εχεμύθειας με ικανότητα επίτευξης στόχων πωλήσεων και διοίκησης ομάδας
• Δυνατότητα απασχόλησης υπό συνθήκες πίεσης
• Ευγένεια, αποτελεσματική επικοινωνία, συνεργασία

Παροχές

• Άριστο περιβάλλον εργασίας
• Συνεχής εκπαίδευση σε μια ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρία
• Δυναμικό σχήμα bonus βάσει επίτευξης στόχων
• Εταιρικό κινητό
• Εταιρικό αυτοκίνητο