Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Marketing Assistant - Local Marketeer

Κατηγορία: Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Μεγάλος εκπαιδευτικός όμιλος στο πλαίσιο της διεύρυνσης των δραστηριοτήτων του, αναζητά εκπαιδευτικό προσωπικό για να στελεχώσει τo παράρτημα του στη Θεσσαλονίκη με:

Αρμοδιότητες:

  •  Σχεδιασμός και υλοποίηση marketing plans
  •  Συμμετοχή στον σχεδιασμό, την υλοποίηση και την παρακολούθηση των digital marketing ενεργειών
  •  Παρακολούθηση, συγκέντρωση στοιχείων και αξιολόγηση
  •  Συγκέντρωση, δημιουργία και ενημέρωση περιεχομένου – Content Management
  •  Έρευνα ανταγωνισμού και εύρεση νέων τρόπων προώθησης
  •  Δημιουργία και αποστολή reports
  •  Υποστήριξη στην υλοποίηση και τον συντονισμό των marketing events
  •  Συμμετοχή στη διαχείριση Δημοσίων Σχέσεων
  •  Συντονισμός συνεργατών και παρακολούθηση υλοποίησης των σχετικών χρονοδιαγραμμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ (Windows, MS Office)
  •  Εξοικείωση με e-mail/Google/Facebook πλατφόρμες
  •  Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο
  •  Οργανωτικές ικανότητες και δυνατότητα τήρησης αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων
  •  Ομαδικό πνεύμα
  •  Διαπραγματευτικές ικανότητες
  •  Ευχέρεια στον προφορικό και γραπτό λόγο
  •  Πτυχίο στον χώρο του Marketing, ή και της Επικοινωνίας
  •  Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση στο χώρο τουλάχιστον 3 έτη

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  •  Ανταγωνιστικές αποδοχές
  •  Συνεχή εκπαίδευση και ανάπτυξη σε θέματα κατάρτισης
  •  Επαγγελματική εξέλιξη
  •  Ασφαλές περιβάλλον εργασίας