Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/1/2020

Marketing Assistant - Local Marketeer

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Μεγάλος εκπαιδευτικός όμιλος στο πλαίσιο της διεύρυνσης των δραστηριοτήτων του, αναζητά εκπαιδευτικό προσωπικό για να στελεχώσει τo παράρτημα του στη Θεσσαλονίκη με:

Αρμοδιότητες:

  •  Σχεδιασμός και υλοποίηση marketing plans
  •  Συμμετοχή στον σχεδιασμό, την υλοποίηση και την παρακολούθηση των digital marketing ενεργειών
  •  Παρακολούθηση, συγκέντρωση στοιχείων και αξιολόγηση
  •  Συγκέντρωση, δημιουργία και ενημέρωση περιεχομένου – Content Management
  •  Έρευνα ανταγωνισμού και εύρεση νέων τρόπων προώθησης
  •  Δημιουργία και αποστολή reports
  •  Υποστήριξη στην υλοποίηση και τον συντονισμό των marketing events
  •  Συμμετοχή στη διαχείριση Δημοσίων Σχέσεων
  •  Συντονισμός συνεργατών και παρακολούθηση υλοποίησης των σχετικών χρονοδιαγραμμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ (Windows, MS Office)
  •  Εξοικείωση με e-mail/Google/Facebook πλατφόρμες
  •  Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο
  •  Οργανωτικές ικανότητες και δυνατότητα τήρησης αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων
  •  Ομαδικό πνεύμα
  •  Διαπραγματευτικές ικανότητες
  •  Ευχέρεια στον προφορικό και γραπτό λόγο
  •  Πτυχίο στον χώρο του Marketing, ή και της Επικοινωνίας
  •  Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση στο χώρο τουλάχιστον 3 έτη

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  •  Ανταγωνιστικές αποδοχές
  •  Συνεχή εκπαίδευση και ανάπτυξη σε θέματα κατάρτισης
  •  Επαγγελματική εξέλιξη
  •  Ασφαλές περιβάλλον εργασίας